Zeytin Sütü Nedir? Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

zeytin sütü

Zeytin Sütü

Zeytin sütü doğanın tüm insanlığa sunduğu özel faydalı bir şifa kaynağıdır. Eski yöntemlerle elde edilmesi ve tamamen doğal ve saf bir ürün olması onu ayrıcalıklı hale getirir.Tamamen organik olan zeytinler, taş değirmenlerde ezilerek  özel bir yağ elde edilir. Bu yöntemde gerçekleşen her aşama çok eski zamanlardan beri yapılagelen etkili bir formüldür.Burun yağı, çiğ yağ veya zeytin sütü olarak isimlendirilen taş baskı zeytinyağıdır.

zeytin sütü

Zeytin Sütü Nedir ?Faydaları Nelerdir?

Zeytin sütü bir diğer söylemiyle organik zeytin hamurundan yapılan işlenmemiş, ısıya maruz kalmamış saf zeytinyağıdır. Soğuk sıkım yağ, ilk yağ, tekne yağı, hamur yağı veya kavata yağı olarak da bilinen zeytin sütü, doğal zeytinin bütün şifasını içinde toplayan yağdır. Bir diğer söylemiyle organik zeytin hamurundan yapılan işlenmemiş, ısıya maruz kalmamış saf zeytinyağıdır. Bu nedenle az miktarda üretilebilir. Isı veya kimyasal işleme tabi olmayan bu yağda asit de bulunmaz. Alışılmış lezzette ve berraklıkta değildir. Sınırlı miktarda üretilebildiği için zeytin sütü oldukça pahalıdır.Taş değirmenlerde hamur haline getirilen organik zeytinlerden sızan ilk damlalardır.  Ona organik zeytin sütü demek doğru bir tanımlama olur. Zeytin sütünü salatalarınıza ve yemeklerinize koyabilir hatta cildinize de sürebilirsiniz. Cilt yaralarına çok iyi gelir. Damlama yani sızma yöntemiyle elde edilen bu yağ, E vitamini ve mineraller açısından oldukça zengin bir yağ türüdür.

zeytin sütü

Zeytin Sütü Ne işe yarar ? Zeytin Sütü Nasıl Kullanılır ? 

Zeytin özü olarak tanımlanan zeytin sütü faydaları çok geniş kapsamlıdır. Genel olarak şöyle sıralanabilir:

-İçeriğinde tekli doymamış yağ asitleri barındırdığı için kolesterolü dengelemeye yardımcı olur.
-İçeriğindeki fenolik bileşiklerle sindirim sistemini düzenlemeye yardımcı olur.
-Kalp ve damar hastalıklarına yakalanma riskini azaltmaya yardımcıdır
-Kabızlık sorunu yaşayanlar için çok faydalıdır. Bağırsakların çalışmasını düzenler.
-Antioksidan özelliği vardır. Vücudun, özellikle karaciğerin toksinlerden arınmasına yardımcı olur.
-Bağışıklık sistemini güçlendirir. Birçok hastalığa karşı koruma sağlar.
-Hücre yenileyici özelliği sayesinde vücutta oluşan yaralanma ve tahribatların hızla giderilmesine yardımcı olur.
-Safra taşı oluşumunu, damar sertliğini ve kemik erimesini önlediği hakkında görüşler vardır.
-Böbrek taşı düşürme sürecine yardım eder.
-Mide rahatsızlıkları için faydalı olduğu söylenir.
-Zeytin sütü, diğer zeytinyağların sağladığı faydaların hepsini ve daha fazlasını bünyesinde barındıran şifalı bir iksir gibidir. -Zeytin sütü kullananlar bu faydalar hakkında olumlu sonuçlar aldıklarını söylerler.

zeytın sutu

Zeytin Sütü kullanımı en az sipariş vermek kadar kolaydır.

Ürün kutusu üzerinde detayı, imalat tarihi, izin numarası, imalatçı firma bilgileri, son tüketim tarihi ve içerisindekilerin listesi kutuları üzerinde ayrı ayrı detaylı bir şekilde yer almaktadır. Kullanıma başlamadan önce kutuların üzerilerini detaylı bir şekilde okumanızı öneririz.

Ürünün içeriğindeki karışımlardan birine alerjiniz varsa kullanmayınız.Herhangi bir rahatsızlığınız ve hastalığınız varsa ürünü kullanmadan önce doktorunuza danışmanızı önermekteyiz.

Zeytin Sütü Kullananlar Yorumları

Zeytin Sütü kullananlar, yani tüketicilerin kullanıcı yorumları sayesinde ürün hakkında geniş bilgiler edilebilirsiniz. Siz de Zeytin Sütü hakkında lokmanhekimsitesi.com/natural-saf-zeytin-sutu-3-adet-x-100-ml.html sitesindeki bu makaleye yorum yaparak deneyimlerinizi paylaşabilir, diğer müşterilere tavsiyelerde bulunabilirsiniz.

Zeytin Sütü içeriği, kullanım kolaylığı ve oldukça fazla rağbet görme hali ile dikkatleri üzerine toplayan özel bir üründür.Zeytin Sütü kullanıcı yorumlarını incelediğiniz de neredeyse kullanan kişilerin hepsinin üründen memnun kaldığını görebilirsiniz.

Zeytin Sütü Zararları Nelerdir ?

Kimyasal madde olmadığı için insan sağlığına zarar vermez.İçeriği tamamen bitkisel ve organik bileşenlerden oluşmuştur.

Zeytin Sütü Siparişi Nasıl Verilir ?

Zeytin Sütü sipariş verirken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, orjinal ürün satın almanızdır. En uygun Zeytin Sütü fiyatı ve güvenilir siteleri sizler için araştırıyoruz.

diyetvesaglik.net sitesi üzerinden yapacağınız alışverişlerinizden hologramlı ve ambalajlı orjinal ürünler sizlere ulaşmaktadır.

İhtiyacınız olan miktarda Zeytin Sütü sipariş ederek formdaki bilgilerinizi eksiksiz doldurduğunuzdan emin olunuz. Zeytin Sütü tavsiye ettiğimiz site üzerinden en uygun fiyatlara sahip olabilirsiniz.Zeytin Sütü kapıda nakit ödeme, kapıda kredi kartı ile ödeme, Havale / EFT ile ödeme, Western Union ile ödeme seçenekleriyle siparişinizi tamamlayabilirsiniz.

Zeytin Sütü Ankara, Zeytin Sütü İzmir, Zeytin Sütü Bingöl, Zeytin Sütü Aksaray, Zeytin Sütü Karaman, Zeytin Sütü Mersin, Zeytin Sütü Niğde gibi bütün il ve ilçelerimizden Türkiye’nin her noktasından sipariş verebilirsiniz.

Zeytin Sütü yurt dışı sipariş vermek isterseniz Avrupa, Asya, Afrika ve Amerika kıtalarından Dünya’nın heryerine sipariş verebilirsiniz. Zeytin Sütü Fransa (Paris, Marsilya, Lyon, Lille, Bordeaux), Zeytin Sütü Belçika, Zeytin Sütü Lüksemburg, Zeytin Sütü İtalya, Zeytin Sütü KKTC, Zeytin Sütü Rusya, Zeytin Sütü İran Zeytin Sütü Cezayir, Zeytin Sütü Çad, Zeytin Sütü Angola, Benin, Botsvana, Burkina Faso, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Zeytin Sütü ABD, Zeytin Sütü Kanada, Zeytin Sütü Arjantin gibi ülkelerden yurtdışından sipariş verebilirsiniz.

Zeytin Sütü en kısa süre içerisinde paketlenecek ve adresinize kargo ile ulaştırılacaktır.