Zayıf Kalma Rehberi ile Formda Kalın

fft64_mf1352704Kilo sorunu olan pek çok kişi sürekli yedikleri halde kilo almayan insanlara gıpta ile bakar. Görünürde kendilerinden bile daha çok yediklerini ancak kilo almadıklarını gördüklerinde isyan bayrakları çekilir. En nihayetinde de ‘Benim metabolizmam böyle, yakamıyorum’, ‘Su içsem yarıyor’ cümleleri dile gelir. Ancak kilo veremediğiniz için suçu başkalarına atmanız gerekmiyor. Belki de yedikleri halde zayıf kalan insanlarla farklı besleniyorsunuzdur. Biz de bu yazımızda diyetvesaglik.net ziyaretçileri için bu çok merak edilen konuyu araştırdık. Sizler için zayıf kalmanın yollarını kaleme aldık. Uzman görüşleri ve çeşitli araştırmaların ardından ortaya çıkardığımız bu yazımızda siz de kilo alma sebebinizi bulabilir, kontrolü elinize alabilirsiniz…

Mahrum Kalmayın!

Çoğu kadın için çikolata bir yaşam stilidir adeta. Üzüntünün, stresin, mutluluğun adı olan çikolatadan kilo vermek için mahrum kalmanıza gerek yok. Ancak çok seviyorsunuz diye bir kutu çikolatayı da bitirmek de yok! Küçük bir parça yiyerek yetinirseniz hem çikolatadan mahrum kalmamış hem de kilo almamış olursunuz.

Çok Uyu Formda Kal

Uykuyu hafife almayın. Yapılan araştırmalar günde 8 saatten daha az uyuyan insanların, diğerlerine oranla daha fazla kilo aldıklarını ortaya koyuyor. Bunun nedeni; az uyuyan insanlarda sürekli bir şeyler yeme isteği oluşması…

Yemeğe Duygu Katmayın

Yemek yemekle aranızda duygusal bir bağ kurmayın. Özellikle üzgün olan kadınlar koca bir tabak tatlıya sarılır. Siz bunu yapmayın! İlle de bir şeyler yemek istiyorsanız, kendinize lezzetli bir meyve salatası hazırlayın.

Yeşilliğe Tutunun

Yemeğe önce salatadan başlamanız daha az yemek yemenize neden olur. Hatta servis tabağınızı da salata ile doldurun. O kadar doldurun ki neredeyse başka bir şey koyacak yer kalmasın. Bu şekilde hem doyasıya yiyebilir hem de oldukça düşük kaloride beslenirsiniz.

Tartı ile Dost Olun

Kilo sorunu olan kadınların çoğu bucak bucak tartıdan kaçar. Ancak siz bunu yapmayın. Her öğünde özgürce istediklerinizi yiyecek cesaretiniz varsa, gerçeklerle yüzleşme cesaretinizde olmalı. Bu şekilde belki de kilo sorununuzu daha ciddiye alarak, her yemekte tartıda gördüğünüz rakamlar gözünüzün önüne gelerek iştahınızı kapatmaya yardımcı olabilir.