Yüz Gerdirme Nedir, Nasıl Yapılır?

Yüzümüzün görüntümüzde yaşlılığı en çok fark ettiren yerlerden birisi olduğu bir gerçektir. Lakin sürekli olarak konuşmalarımız sırasında yüzümüzü buruşturmamız, kasları kullanmamız, mimiklerimiz dış hava koşullarıyla devamlı olarak irtibat halinde olması, makyaj ve kozmetik ürünlerin yaşlandırıcı faktörleri gibi tüm bu durumlar ne yazık ki yüzün oldukça çabuk bir şekilde yaşlanmasına sebep olurlar. Bu sebeple tıbbın bizlere çözüm olarak sunduğu yüz yaşlanması için yüz gerdirme estetiği karışımıza çıkıyor.

yaşlı

Yüz gerdirme estetiği yaptırarak yüzde sarkmalara sebep olan ve fazlalık olarak adlandırılan deri bir cerrahi operasyon şeklinde alınmaktadır. Böylece geri kalan derinin gergin bir şekilde yüzde durarak on yıla kadar çıkabilen bir gençleşme sağlanmaktadır. Bu işlem yapılırken ortaya çıkan ameliyat izleri de baktığınız zaman görülmeyecek bölgelerde bırakıldığı için operasyon geçirenlerin ameliyat izi konusunda endişe etmeyebilirsiniz. Zaten bu izler de aradan geçen birkaç yıl içerisinde olabildiğince kaybolmaktadır. Çok detaylı bir şekilde incelenmedikçe görülmemektedir. Orta yaşların sonuna doğru uygulanması önerilen operasyon, talep alinde daha erken yaşlarda uygulanabiliyor lakin gereksiz yere ikinci bir operasyonun önüne geçilmesi için ellili yaşlarda uygulanması daha çok tavsiye ediliyor.

Yuz-Gerdirme-Operasyonu

Operasyondan önce doktorunuzun var olan hastalıklar konusunda bilgilendirmesi ve böylece gerekli önlemlerin alınması da yapmanız gereken bir gerekliliktir. Elbette yüz derisi operasyonu esnasında bölgede bulunan çeşitli görünüm sorunlarına yol açan fazla yağ tabakaları ya da kas katmanları da isteğe göre alınabilmektedir. Aynı zamanda yüz derisi üstünde işlem uygulanırken sarkmış ya da bollaşmış gözaltı, kulak arkası, çene gibi diğer bölgelerde de gerdirme işlemi uygulanarak tek seferde istenilen sonucun elde edilmesi sağlanabilir. Estetik operasyonunun ardından yaklaşık olarak bir hafta sonrasında kişinin günlük yaşamına dönmesi mümkün olur. Bir ya da iki yıl içerisinde operasyon izinin de artık görülemeyecek hale gelmesi ile operasyon sonlanmış olur.

Face with closed eyes of a beautiful woman

 

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

yüz, yüz gerdirme, yüz gerdirme operasyonu, kırışık yüz, yaşlanma, yaşlılık, kırışıklık gitmesi için ne yapmalı, yüz gerdirme ameliyatı, yüz germe ameliyatı öncesi ve sonrası