Yoğurt Zayıflatıyor

Besinlerin yararını ve ölçüsünü bilmek, en az diyet kuralları ve vücudunu tanımak kadar önemli bir konu. Besin içeriğinin ne demek istediğini bilirsen, zaten sağlıklı beslenme ölçütünden bilinçli olarak hiç çıkmayacaksın demektir. Diyet kuralları ve beslenme konularında çok etkili olan bir diğer durum ise, vücudumuzu hangi besinler karşısında daha hızlı kilo verdiğini ya da sağlıklı kaldığını bilmektir.

Besinlerin vücudumuz için yararları konusu ele alındığında ise, yoğurdun sağlık üzerindeki etkilerini sizinle paylaşmak istedik; geleneksel Türk yoğurdunun, sağlık açısından sayısız yararları bulunmaktadır. Son olarak bakanlığımızda yapılan araştırmalara göre 12 kadın hasta üzerinde, yani beden kitle endeksine göre, şişman olup, bu endekse göre verileri normalde 20 olması gerekirken, 25 olan deneklerle çalışma yapıldı ve şişman oldukları saptanan bu kadınlara iki ay boyunca yoğurt ve sütte bol miktarda bulunan bir yoğurt asidi verildi.

frozen-greek-yogurt-1_0

 Çalışmadaki kadınların bel ve kalça çevre ölçümlerinde kan yağı düzeylerinde azalma olduğu görüldü. Bel ve karın bölgesinde yağlanmanın azaldığı saptandı. Karın bölgesindeki yağlanma, kalp hastalıkları için risktir. O nedenle yoğurt başta olmak üzere yoğurt başta olmak üzere süt ürünlerinde bulunan KLA’dan yararlanmak için şişman olanların günde yarım kilo yoğurt yemesi gerekmektedir. Yarım litre yani 2 su bardağı sütte aynı etkiyi yaratmaktadır. Özellikle menapoz dönemindeki kadınların hem sağlıkları açısından hem şişmanlamamaları açısından günde yarım litre yoğurt yemesi gerekir.

4C8FD01EA01DF3F6F76C9E54798FC_h341_w430_m2_q90_cePTHjasl

Diyet ve zayıflama açısından sizde yoğurt ile beslenme önerilerine uyabilir ve sağlıklı bir şekilde kilo verip, istediğiniz ölçüde beslenebilirsiniz.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

Yoğurt zayıflatıyor mu, yoğurt ve yararları, diyette besinler, besinlerin miktarları, yararlı besinler, diyet ürünler, diyet ürünler ile beslenme, popüler diyetler, zayıflamak, kilo alımı, şişmanlık, şişmanlıkta psikolojik etmenler, diyabet ve şişmanlık, şişmanlık sonucu oluşan hastalıklar, diyetisyenler.

Q7 zayıflama hapı zayıflamanıza yardımcı olabilir. Videoyu izleyerek Q7 hakkında bilgi alabilirisiniz.