Taylan Kümeli’den Ödem Atıcı Çay Tarifi

Çok sık duyduğumuz bir kelimedir ödem. Tam olarak ne anlama geldiğini bilmese de birçok insan vücudunun ödem toplamasından hatta fazla kilolarının kilo olmayıp ödem olduğunu ifade eder.

Ödem Nedir?

İnsan vücudunda ki damarlar içerisinde dolaşan bir sıvı vardır. Bu sıvının damar dışına çıkarak doku altında birikmesidir ödem. Gözle görülür bir ödem oluşmuş dememiz için vücutta ancak 3 litre kadar sıvının birikmesi gerekir. Ünlü Diyetisyen Taylan Kümeli vücutta ödemin oluşmasında karaciğer ve böbreğin önemli bir etken olup, vücuttan bu ödemi atabilmekı için karaciğer ve böbreğin temizlenmesi ile mümkün olabileceğini ifade etti.

Ödem Nelerden Oluşur?

– Tuzlu Besin Tüketimi

– Fazla ısı ve nem

– İlaçlar

– Kalp, böbrek, karaciğer gibi çeşitli hastalıklar

– Adet görme ve hamilelik

– Basınlı havanın artması nedeniyle dağ sporları

 

Taylan Kümeli Ödem Attıran Karaciğer ve Böbrek Temizleyen Çay Tariflerini Sizlerle Paylaşıyor

Karaciğeri Temizlemek için Çay:

* 5 bardak su

* 2 parça kabuk tarçın

* 2 adet karanfil

* 5-6 tane karabiber

* 4 elma

* 2 limon

* 3 yemek kaşığı yeşilçay

* 1 tatlı kaşığı sıcak su ile ezilmiş ter tohumu

Kabukları soyulmadan 4’e veya 8’e bölünen limon ve elma ile birlikte tüm malzemeler suyun içine atılarak kaynatılır. Süzülüp soğumaya bırakılan çay bir şişeye alınır ve sabah akşam istenilen sıcaklıkta içilir.

 

Böbreği Temizlemek için Çay:

* 5 bardak su

* 2 çay kaşığı toz yada taze rendelenmiş zencefil

* 1 adet limon

* 2 yemek kaşığı yeşilçay

* 2 yemek kaşığı karahindiba

* 1 poşet ısırgan otu çayı

* 1 tutam kiraz sapı

* 1 poşet böğürtlen çayı

* 3 yemek kaşığı dondurulmuş vişne

Kabuklu olarak 4’e bölünen limon ile birlikte tüm malzemeler suya atılarak yaklaşık 10-15 dakika kadar kaynatılır. Süzüldükten ve soğuduktan sonra bir şişeye alınır. Akşama kadar istenilen ısıda içilir. Çayların etkisini daha iyi görebilmek için her gün taze kaynatılarak tüketmeniz faydalı olacaktır.

 

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

zayıflatan çay, ödem atan çay, ödem attırıcı çay, nasıl ödem atabilirim, taylan kümeli, taylan kümeli diyeti, taylan kümeliden öneriler, ödem nedir, ödem neden oluşur, ödem oluşmasındaki nedenler, ödem kimlerde olur, ödem atmak için ne yapmalı, ödem attıran içecekler, taylan kümeli ödem attıran çay, ödem atıcı çay tarifi, karaciğeri temizleyen çay, böbreği temizleyen çay