Simit Bölgesinden Kurtulmak için Yapılan Egzersizler Nelerdir?

Yediklerinizin kiloya dönüşmesinden şikayetçiyseniz eğer hareket etmenin vakti gelmiş demektir. Tabiki bunun için öncelikle yediklerinize dikkat etmeniz gerekmektedir.

Eğer kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız sevdiğiniz yiyeceklere veda etmelisiniz. Kalorisi fazla yiyecekler almanız yediklerinizin kiloya dönmesini tetikler. Bir de egzersiz veya spor yapmıyorsanız oturduğunuz yerden kilolarınızın gitmesi mümkün değil. O yüzden sağlıklı ve dengeli beslenirken bir yandan ya egzersiz yapmalısınız. Özellikle bölgesel yağlanma için bel ve bel bölgesinde simit bölgesi olarak adlandırdığımız kısım kiloların en yoğun olduğu bölgedir. Simit bölgesinden kurtulmak için yapılan egzersizler nelerdir? Simit bölgesi eritme belli başlı hareketlerle daha kolaydır. Yapılan hareketler yağ yakımını kolaylaştırır ve kısa zamanda kilolarınızdan kurtulmanızı sağlar.

  • Sırt üstü uzanıp bacaklarınızı ve bedeninizi hafifçe yerden yukarı kaldırın. Yavaş yavaş bu hareketi tekrarlayın.
  • yine sırtüstü uzanarak yapacağınız bir hareket, kollarınızı ve bacaklarınızı iki ana açın. (Yıldız şekli gibi) Bacaklarınızı yere yakın bir şekilde havaya kaldırın ve iki yana doğru açın. Bedeninizi yerden hafifçe kaldırarak kollarınızı uzatarak öne doğru geçmeye çalışın. Karın kasınızı çalıştıracak muhteşem bir hareket.
  • Sırtüstü yatarken rahatlıkla yapabileceğiniz bir hareket daha; bacaklarınızı havaya doğru kaldırıp indirerek bacak ve karın kaslarınızı çalıştırabilirsiniz. Karın ve bacak bölgenizde yanma hissediyorsanız hareketler etkisini gösteriyor demektir.
  • Yine aynı şekilde sırtüstü yatarken bacaklarınızla makas hareketi yapabilirsiniz.

Egzersiz yaparken beslenme şeklinize dikkat etmeniz gerekiyor. Yoksa yaptığınız egzersizler boşa gidecektir. Egzersiz yaparken bir yandan da diyet programı uygularsanız eğer kısa vadede olumlu sonuç alacaksınızdır. Kilo kontrolü sağlarken kesinlikle aç kalmanızı önermiyoruz. Çünkü aç kalarak verilen kilolar, sağlıklı verilen kilolar değildir. Metabolizmanız yenik düşer ve çeşitli hastalıklara davetiye çıkarabilir. En sağlıklı kilo kontrolü düzenli beslenerek ve egzersiz yapılarak sağlanır.