Salatalık Çayıyla İnatçı Göbeğinize Veda Edin!

salatalik-cayiKilo hepimiz için büyük bir problem, ancak bu göbek gibi belirli bölgelerde toplanmaya başladığında daha da büyük sorun haline gelmeye başlıyor. Orantılı kilo alımında çözüme ulaşmak kolay, ama orantısız bir kilo söz konusu olduğunda bu durumun üstesinden gelebilmek için uzun uğraşlar vermek gerekiyor. En inatçı noktalardan birinin de göbek olduğunu biliyorsunuz. Göbeğinizde meydana gelen o yağ kitlesinden kurtulmak için yapmanız gereken şey salatalık çayı içmek kadar basit olabilir.

Yapılan araştırmalar gösterdi ki, salatalık çayı ile göbek eritme hayal değil. Sizin yaşantınızı olumsuz etkileyen, merdiven inip çıkarken, ayakkabılarınızı bağlarken, hatta otobüse binerken bile sorunlar yaşamanıza neden olan, görsel kaygıdan ziyade hareket özgürlüğünüzü kısıtlayan bu durumlarla karşı karşıya kalmamak için en iyi toksin atıcılardan biri olan salatalıkla yola devam edebilirsiniz. Uzmanların diyet listelerinde sıklıkla yer verdiği, içeriğinde yoğun sıvı oranı nedeniyle kilo kontrolü sağlama olanağı sunabilen salatalık, şimdi çay olarak tüketilerek göbek yağlarından kurtulma şansı tanıyor.

Göbek eritmenin en kolay yolu olarak salatalık çayını tercih edecekseniz hazırlanışı da oldukça basitti. Salatalık çayı için 1 adet salatalık, 1 litre su, 1 tatlı kaşığı rendelenmiş zencefil, 10 dal taze nane, 1 adet dilimlenmiş limona ihtiyacınız olacak. Hepsini bir araya getirerek oluşturacağını karışımı bir gece boyunca bekletmeniz gerekiyor. Sonrasında sabah ve akşam yemeklerinden önce aç karnına birer bardak tüketerek karnınızdaki yağlardan kurtulmaya başladığınızı göreceksiniz. En kolay göbek eritme yöntemi salatalık çayını mutlaka sizler de denemelisiniz.