Sağlıklı Beden İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Zayıflama tutkusuyla elinden geleni yapan birçok insan var ama bunların çoğunluğu günümüz şartlarına da uyarak, bilinçsiz bir şekilde kilo verme derdine düşüyor. Şok diyetler bir de üstüne üstlük ağır egzersizlerle, sağlıklarından olabiliyorlar. En önemli şey şudur her zayıf insan sağlıklı değildir, aksine güzel görünmek adına yapılan diyetler hem sağlığı bozar, hem de insanın güzel görünmekten ziyade yorgun gösterir.

Uzmanlar sağlıklı ve mutlu bir hayat geçirmek için, bazı önerilerde bulunuyor işte o öneriler;

Alkol kullanmayın: sağlıklı bir yaşam için alkolden vazgeçmelisiniz. Alkol alma karar verme yeteneğini ve kas kontrolünü ve görüşü zayıflatır.

images

Sağlığınızı kontrol ettirin: sağlık sorunları ortaya çıkmadan önce fark etmek en etkili çözümdür. Düzenli sağlık kontrolleri yaptırın.

Aşı olmayı ihmal etmeyin:  çocuk sahibi olmadan önce veya çocuk sahibi olduktan sonra aşı kontrollerini ihmal etmeyin.

indir (1)

Sağlıklı beslenin: uygun bir beslenme hem hastalığı önler hem de baş gösteren hastalığın iyileşmesini hızlandırır. Önemli besleyici olan yiyecekleri seçin.

Günde yaklaşık 6-8 bardak su içmeye çalışın: yağ ve kolesterole dikkat edin. Tereyağı gibi doymuş yağlar yerine,   oda sıcaklığında sıvı halde bulunan mısır, soya ve ayçiçeği gibi doymamış yağlar kullanın.

indir (3)

Egzersiz yapın: egzersiz yapmak sağlıklı yaşam tarzının vazgeçilmez unsurudur. Kasları dirileştirip, kuvvetlendirir. Dayanaklığı artırır. Kalbi güçlendirir. Dolaşımı iyileştirir. Tansiyonu düşürür. Sindirimi kolaylaştırır. Fazla kiloları yakar. Uykuyu düzenler, hastalıklara karşı direnci artırır. Hastalıkları atlatma yeteneğini güçlendirir.

10_d

Sizde bu sağlık önerilerine uyarak kendinizi çok yıpratmanıza gerek kalmadan sağlıklı, fit ve güzel görünebilirsiniz.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

Sağlıklı beslenme, diyet, diyet önerileri, sağlıklı beslenme önerileri, spor ve egzersiz, sağlıklı yaşam, zararlı içecekler, zararlı yiyecekler, fazla kalorili yiyecekler, egzersiz ve beslenme, yaşam koçları ve sağlık, düzenli yaşam ve sağlık, ünlülerin sağlıklı yaşamı, ünlüler ve diyetisyenleri, spor ve sağlık