Sağlık Dolu Atıştırmalıklar ve Beslenme Önerileri

nocanvas_saglikli-atistirmaliklar-s1h1mStres dolu bir yaşamın mı var ya da sen zaten stres dolu bir insan mısın? Eğer böyle ise bütün her şey den etkilenen bir yapın var ve sağlıksız besleniyorsun demektir çünkü yapılan araştırmalara göre bu tip durumların sağlıksız beslenmenin önünü açtığı ve yeme bozukluklarına neden olduğunu göstermiştir ve ya aşırı kilo kaybına ya da aşırı kilo almaya neden olan durumlar ortaya çıkmıştır.

Bu sebeplerden doğan aşırı iştahlılık veya aşırı iştahsızlık insanı daha da yıpratacak durumlara getirir örneğin yeme bozukluklarında abur cubura aşırı ilgi başlar ve kendini yemek yerken kaybetme durumları oluşur bunlar tamamen psikolojiktir ve tedavi edilmelidir bunun yanı sıra kilo kontrolü için bir uzmandan yardım almak şarttır ve aslında yeme boyutunuz psikolojik ise psikolojik bir uzmandan da yardım almak şarttır bu son derece normal bir süreçtir çünkü yurtdışında insanlar bu durum için kliniklerde yatmaktadır.

Eğer ben kendimi kontrol edebilirim sadece bir diyet uzmanından yardım alarak bu sorunun üstesinden gelebilirim diyorsanız size basit bir önerim olacak o halde abur cuburdan uzak durmadan bu mümkün değil yani abur cuburu kendinize yasaklamalısınız eğer bunu yapmanız yine size zor geliyorsa size birkaç abur cuburun yerine geçebilecek besin önerileri vereceğim işte o öneriler:

Çiğ karnabahar: dallarından küçük parçalara ayırın, diğer tarafta 1 kutu yoğurdun içerisine yarım limon suyu sıkıp çırpın. Mayoneze benzer bir sos elde edeceksiniz kocaman bir cips kabına koyun sosunuzu da yanınıza alın işte televizyon karşısında sağlıklı bir atıştırmalık.

Evde yapabileceğiniz yufka cipsleri: 1 yufkayı fırın tepsisine yayın. Artan kısımlarını kesin üzerine bıçağın tersiyle incecik zeytin ezmesi sürüp fırında çıtır çıtır oluncaya kadar pişirin işte cips yerin tüketebileceğiniz sağlıklı bir atıştırmalık.

Çocuklar için badem şekeri:2 avuç bademi 1 küçük avuç toz şekerle tavada kavurun, fırın tepsisine yayın soğuduktan sonra birbirinden ayırarak renkli külahlara koyun çocuklarınız ve siz bu sağlıklı badem şekerini çok seveceksiniz