Meyve Diyeti İle Zayıflama

images (2)Günümüzde pek çok diyet çeşitleri bulunuyor, bir kısmı sağlığı çok fazla tehdit ederken, bir kısmı da düzenli bir beslenme şekli sunuyor insanlara, bu durum için en iyi önerimiz vücudunuzu tanımanız ve ona göre hareket etmeniz. Çünkü insan vücudu farklılıklar gösterir ve bu durum karşısında da bireyler için en uygun diyet kendi vücudunu tanıyarak uyguladığı diyettir.

Sağlıklı olması açısından ve aynı zamanda da hiçbir yan etkisi olmadan zayıflama yöntemlerinden birisi, meyvelerle zayıflamaktır. Meyveler zaten bütün diyetlerde bulunması gereken besinlerdir. Ama zayıflatan ve diyette olması gereken besinleri saymamız gerekirse;

Ananas:

Yüksek lif oranıyla, bağırsaklarınızı çalıştırır. Ananasın kabuğunu soyduktan sonra ortadan ikiye bölün. Her bir ananasın yarısı 1 porsiyon meyveye denk gelir. Unutmayın bağırsaklarınız çalışmazsa kilo veremezsiniz, bu yüzen düzenli olarak yarım ananas yemek çok önemlidir.

Elma:

Sağlığınız açısından bir hayli faydalı olan bir meyvedir. Diyetisyenler özellikle yeşil elma tüketimini tavsiye ederler. İçerisinde bulunan enzimler sayesinde toksinlerin vücudunuzdan atılmasını sağlar.

Kiraz:

Detoks programlarında kiraz tüketiminin fazlasıyla yararlı olduğu bilinmektedir. Kirazın içinde antioksidanlar bulunması diyet listeleri için vazgeçilmez bir meyvedir.

Kayısı:

Sağlığınız açısından tüketimi bir hayli faydalıdır. İçeriğinde antioksidan bulunduran kayısı zayıflamanızı hızlandırır.

Armut:

Bağırsakları en çok çalıştıran besinlerden birisi de armuttur. Çocuklar, bebekler kabız olduğunda haşlanıp püre şeklinde yedirilirse, çok faydalı olacaktır.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

Meyve diyeti, meyve diyeti ile zayıflama, meyve diyeti ve sağlık, meyve diyetinde olması gerekenler, hangi meyveler zayıflatır, meyvelerin kalorileri, meyveler ve besin değerleri, sağlıklı diyetler, yağ yaktıran meyveler