Mavi Ve Yeşil gözlüler İçin Far Seçimi

Kadınların çok merak ettiği konulardan yeşil ve mavi gözlülere far sürmenin püf noktalarını paylaştık

Mavi Gözler İçin Far Seçimi

Elimizde her ne kadar az bulunan göz renklerinden birisi olsa da mavi göz rengine ulaşmak hiç kimse için hayal değil. İstediğiniz her konudaki mavi lenslerle mavi göz rengine sizde sahip olabilirsiniz. Asıl konumuza dönecek olursak, mavi gözler için uygulanabilecek ideal far renklerinden bazıları toprak tonlarına yakın turuncu, açık ve koyu kahverengi, ten rengi, çikolata kahvesi ve bunun yanı sıra canlı ve hatta neon diyebileceğimiz mandalina renklerini kullanabilirsiniz.

bare10

Daha çarpıcı ve etkili bakışlar elde etmek için kahverengi göz kalemiyle alt ve üst kirpik diplerinizi daha belirgin bir hale getirip göz şeklinizi çerçeveleyebilirsiniz. Daha sonra göz pınarlarından tüm göz kapağına devam edecek şekilde ilk olarak ten rengi bir far kullanarak göz kapağınızı sürülecek renkli far için hazırlayın, sonrasında ise mercan rengine yakın bir fare ile göz pınarına fazla yaklaşmadan tüm göz kapağına farenizi uygulayın. Günlük makyaj kullanımı için bu kadarı yeterli olacaktır.

golgeli-goz-fari-620x400

Yeşil Gözler İçin Far Seçimi

Her ne kadar ilk duyulduğunda mantıksız gibi görünse de yeşil gözler için en ideal renk tonları kırmızıdır. Kırmızının her tonu yeşil gözler için oldukça etkileyici ve keskin bakışlara sebep olmaktadır. Bu yüzdendir ki pek çok defilede yeşil göz rengine sahip olan mankenler göz kapaklarını genellikle kırmızı tonlarda farlar ile renklendirirler.

guzelliginpufnoktalari_2015-09-27_12-09-08

Kırmızının yanı sıra mor ve tonlarının da çok yakıştığı yeşil gözlere her tozpembe rengi de bambaşka bir masumiyet katar. Dünyaca ünlü makyaj artistlerinin yeşil gözler için kullandığı püf noktalarından bir tanesini açıklıyoruz. Öncelikle alt kirpik diplerini siyah suya dayanıklı bir göz kalemi ile belirginleştirmelisiniz.