Masa Başı Çalışanlar için Form Koruma Önerileri

masada-diyet_1Kilo kontrolü sağlamak dünya genelinde her kadının hayaliyken, özellikle masa başı işlerde çalışanlar için bu oldukça zor oluyor. Süekli oturma nedeniyle yaşanan hareketsizlik enerji kaybını da beraberinde getirdiği için masa başı çalışanların ağırlık artışı ile karşı karşıya kalması da tabi ki kaçınılmaz oluyor. Bu durumun önüne geçmek için ofisiniz içerisinde beslenmeye dikkat etmelisiniz. Ofis ortamı içerisinde diyet yapmak elbette zor, ama formunuzu korumak için Formoline gibi destekler alırken, beslenme düzeninizde yapacağınız basit değişiklikler işinizi kolaylaştıracaktır.

Ofis ortamında formunuzu korumak için her şeyden önce tatlı besinlerden uzak durmalısınız. Başarı kutlamalarında yenilen pastalar, ikram edilen çikolatalar, dondurma kaçamakları sürekli kilo almanıza neden olabilir. Masa başı çalışanlar için en tehlikli unsur şüphesiz ki şekerdir. Şekerli besinlerden uzak durmalı ve tatlı krizleriniz geldiğinde bunu şekerli bir şekerler yemek yerine meyve ile geçiştirmelisiniz. Açlığı ve tatlı krizlerini bastırabilen en etkili unsur meyvedir. 2 adet kaysı, birkaç kiraz, bir dilim karpuz ya da sadece bir yeşil elma tercihiniz olabilir. L112 gibi unsurlardan da yararlanırken ofis ortamında hafif hatta ligth diyebileceğimiz besinleri tercih etmeniz hareketsizliğin oluşturacağı kilo alımını engelleyebilir.

Meyve suyu, asitli içecekler, şekerli çay ve yine şekerli kahve de masa başı çalışanların en büyük düşmanlarıdır. Bol şekerli bu tarz içecekleri hayatınızdan çıkarmalı ve masanızda sürekli su bulundurmalısınız. Bu sayede suyu sürekli kendinize hatırlatır, henüz beyniniz susama sinyalleri vermeden bedeninizin su ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Bu da size yağ yakımı olarak geri dönüş yapacaktır. Bunlara dikkat ederek yanı sıra Sağlık Bakanlığı onaylı Formoline L112 siparişi vermek istiyorsanız, ülkemiz dışında Fransa, Belçika, İsviçre gibi ülkelerden de sipariş gönderme olanağına sahip olabilirsiniz.