Makyaj Nasıl Yapılır?

Hemen her bayan mutlaka makyaj yaptığı bir dönemden geçer. Özellikle genç bayanların özenerek, saatlerce yaptıkları makyajlar bazen gözümüze çok da güzel görünmez. Nedeni makyaj yaparken malzeme ve tekniklerin yanlış seçilmesi olabilir. Her cildin farklı bir ten rengi ve yapısı vardır. Farklı cilt renklerine göre de farklı kozmetik ürün çeşitliliği bulunmaktadır. Belkide cildinize uygun malzeme kullanmıyorsunuz.

Her kozmetik malzemesi yüzünüze farklı bir ifade katarak daha çok güzelleşmenize yardımcı olur. Hangi kozmetik malzemesinin ne işe yaradığını ve ne gibi güzellik kattığını bilmeyenler için bu yazı herşeyi anlatacaktır. Fondoten, allık, pudra, göz farı, maskara, ruj tüm bunlar ne işe yarar? İşte tek tek kozmetik malzemeleri hakkında bilgiler.

Fondöten: Ten renginize uygun seçeceğiniz fondöten cilt kusurlarının kapatılmasına ve daha pürüzsüz bir cilt görünümü sağlayacaktır. Uzmanların tavsiyelerine göre fondöten, mutlaka temiz ve nemlendirilmiş bir cilde, nemli bir süngerle sürülmelidir. Tüm cilde sürülen fondöten çok fazla sürülmeden doğal bir görünüm sağlanmalıdır. Ayrıca saç diplerine çok fazla sürülmeyerek ince bir tabaka halinde iyice yayılmalıdır.

Pudra: Fondöten üzerine sürülecek pudranın şeffaf olması gerektiğini vurgulayan uzmanlar, eğer tek başına kullanılacaksa, ten rengine uygun olması ve büyük pudra fırçası ile ince tabaka halinde sürülmesi gerektiğini bildiriyor. Özellikle pudra sürerken kullanacağınız fırçanın sert kılları olmamasına dikkat edin aksi taktirde cildinizi zedeleyebilir.

Göz Farı: Gözleri öne plana çıkaran göz farını yine cilt rengine göre seçmeniz önemli. Ayrıca göz farını hergün aynı tonlarda ve koyulukta kullanmamanızı öneririz. Örneğin akşam yemeğine katılacağınız bir davette şık elbisenizin üzerine koyu tonları yoğun bir şekilde kullanırken, gündüz yapacağınız göz makyajında farın daha pastel tonlarda olmasına dikkat edin.

Maskara: Siyah veya koyu kahverengi maskara sürerek gözlerin daha büyük ve güzel bakışlı gösterilebileceğini belirten uzmanlar, maskara sürerken başı hafifçe kaldırıp aynaya bu şekilde bakarken boyamanın, göz çevresine bulaştırmamak açısından iyi bir teknik olduğunu bildiriyor. Ayrıca alt kirpiklere sürülen maskara kirpiklerin daha fazla görünmesine ve gözlerin ön plana çıkmasını sağlar.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

makyaj, makyaj nasıl yapılır, makyaj tüyoları, makyaj yapmak teknikleri, doğru makyaj nasıl yapılır, makyaj malzemeleri