Kırışık Azaltan Besinler Nelerdir?

Bazı yiyeceklerin yerken zayıflatmasının yanında birde insanı mutlu edebilecek daha başka özellikleri de bulunmaktadır. Kimisi güzelleştirirken, kimisi sakinleştirir. Kimisi de bugün bizim size sunacağım örnektekiler gibi kırışıklık ve yaşlanma karşıtı etki yapar. Kadınların hayattaki en büyük tutkusu zayıflamaktan da daha öte bir şey olan yaşlanmayı önlemektir. Dilerseniz bu tutkuyu hangi yiyeceklerle sağlayacağımıza göz atalım;

Vücudumuzun her hücresini yeterli derecede besleyebilmek için günlük alınması gereken elli kadar besin öğesi bulunmaktadır. Özellikle A,C ve E gibi antioksidan vitaminleri ile folik asit yönünden zengin, yağ ve tuz açısından dengeli bir beslenmenin yaşlanma sürecini geride bıraktığı bilinmektedir.

patates_4485e862-ec2f-4820-87dd-4a53734ae99e_1

Araştırmalara göre şeker, beyaz un, makarna, patates gibi kan şekerinin hızlı yükselmesine neden olan bazı karbonhidratlar da yaşlanma sürecini artırmaktadır. Genç görünmek için karbonhidrat olan sofra şekeri, bal, pekmez, çikolata, mısır, makarna, pilav ekmek gibi yiyeceklerden uzak durulmalıdır.

Somon, beyaz etli balık, kabuklu deniz ürünleri, tavuk, hindi, ıspanak, kuşkonmaz, lahana, sarımsak, brokoli, karnabahar, rezene, arpa, esmer buğday, zeytinyağı, az yağlı süt gibi yiyeceklerde kırışıklığı azaltmaktadır.

misir_11fcea84-de12-4358-aa16-1c587baebc1a_1

 Sizde beslenirken hem sağlıklı, hem de genç kalmak istiyorsanız bu besinlerin tüketimine dikkat etmelisiniz.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

Kırışık önleyen besinler, çabuk zayıflatan besinler, yağ yakan besinler, karnabaharın faydaları, karnabahar diyeti, somon balığının faydaları, salata soslarının zararları, çikolatanın zararları, çikolatanın yararları, bitter çikolata zayıflatır mı, sarımsak çayı yapımı, sarımsak çayının faydaları