Kilo Vermek İçin Kullanabileceğiniz Uçucu Yağlar

Kilo vermek için bitki yağ kullanmak eski bir yöntem olup son zamanlar dünyada, kilo verme yöntemleri araştırmalarına konu olmuş durumda. Kilo vermek zor olabilir ama obezite daha zor bir hastalık, bu yüzden önemli hale geliyor. Kilolu olmak çok sorun olmada uzun süreli obezite metabolizma hızınıza zarar verebilir, kalp krizi ve felç riskinizi artırabilir, diyabetlere yol açabilir, eklem ve kaslarınızda ağrıya neden olabilir ve hayatınızı kısaltabilir. Ayrıca, kilo almanın neden bu kadar önemli bir konu olduğunu açıklayabilecek olan horlama, yorgunluk, kişilik değişiklikleri, kaygı ve depresyona da yol açabilir. Zinde kalmak birçok şekilde olabilir ve kilo verme stratejileri aşırı diyetlerden fiziksel egzersiz rejimlerine kadar uzanır.

Obezite, fiziksel aktivite düzeylerinin zayıf olması, tiroid rahatsızlıkları ve sağlıksız beslenme, çeşitli ilaçlar, psikolojik faktörler ve hatta genetik nedenlerden kaynaklanabilir. Kilo vermeye çalışıyorsanız, aşırı kilonuzun nereden geldiğini anlamak önemlidir ve o zaman bu yaşam tarzı tercihlerinizi ayarlamaya çalışabilirsiniz. Bununla birlikte, bu, obezitenin tüm potansiyel nedenleri için mümkün değildir ki bu, kilo kaybı için esansiyel yağlar gibi alternatif ilaçların devreye girdiği yerlerdir. Aşağıdaki yağların uyarıcı, metabolizma artırıcı, sindirim, hormon dengeleyici ve enerji verici özellikleri, onları zayıflamak ve sağlıklı kalmak için idealdir.

Kilo Kaybı İçin Uçucu Yağlar Listesi

Kilo kaybı için en etkili ve kanıtlanmış esansiyel yağlardan bazıları limon, zencefil, tarçın, limon otu, ardıç dut, nane, bergamot, greyfurt, rezene ve biberiye yağlarıdır.


Zencefil Yağı

Bu esansiyel yağ, hem metabolizmayı uyararak hem de sindirim sağlığını iyileştirerek kilo verme çabalarına iki şekilde yardımcı olabilir. Kullanıldığı zaman pasif yağ yakımına yol açabilir, aynı zamanda besin alımınızı hızlandırabilir, kendinizi tam olarak tok hissetmenize yardımcı olabilir, böylece yemekleri aşırı yeme ve atıştırmadan kaçınabilirsiniz.

Zencefil Yağı Nasıl Kullanılır

Yiyeceklerinize hoş bir lezzet katarken, aynı zamanda zayıflamanıza yardımcı olabilir, küçük miktarlarda zencefil yağı (5-10 damla) çeşitli yemek ve yemeklere ekleyebilirsiniz.

Tarçın Yağı

Tarçın esansiyel yağı, kan şekeri seviyelerini düzenleme yeteneğiyle ünlüdür. Bu, diyabetik hastaların insülin ve glukoz seviyelerini bile koruyabilmesine yardımcı olurken, aynı zamanda insanların kilo alımında yardımcı olabilecek şeker alımını ve gıda isteklerini yönetmelerine yardımcı olabilir.

Tarçın yağı Nasıl Kullanılır

Sabah çayınıza veya kahvenize birkaç damla tarçın yağını karıştırın, sadece size lezzetli bir destek sağlamayacak, aynı zamanda günün başlangıcından itibaren metabolizmanızı artıracaktır!

Limon Otu Yağı

Bir kilo kaybı yardımcısı olarak, limon yağı, kas spazmlarını yatıştırdığı ve mideyi rahatlattığı zaman  metabolizmanıza enerji sağlayabilir. Bu, ekstra besin ihtiyacına ihtiyaç duymadan, tam ve sağlıklı hissetmenize yardımcı olabilecek besinlerin daha iyi sindirilmesini sağlayabilir.

Limon Otu Yağı Nasıl Kullanılır

Sıcak suyla az miktarda limon otu (2-3 damla) tüketebilir veya bitkisel çayınızla birlikte serinletici bir ısırık ve daha verimli bir sindirim sistemi için kullanabilirsiniz.

Rezene Yağı

Bu efsane yağ, obeziteyi birkaç açıdan etkileyebilir. Öncelikle, bu yağ yemek aralarında aşırı yemeyi ve atıştırmayı azaltabilen iştah kesici bir maddedir, aynı zamanda vücuttaki kolesterol dengesini değiştirebilir, yağın birikmesini ve depolanmasını engelleyebilir ve bunun yerine doğrudan kullanılabilir enerjiye dönüşebilir.

Rezene Yağı Nasıl Kullanılır

Güçlü aroması nedeniyle, bu yağ, hem sindirim hem de ekstra kiloları kaybetmenize yardımcı olacak bir yağ yakma yardımcısı olarak işlev göreceğinden, tuzlu yiyecekler üzerine serpilir (ancak makul miktarlarda).

Bize bu kelimelerden ulaştınız : kilo vermek için yağ yakıcı, kilo vermek için yağ yakıcı yiyecekler, kilo vermek için yağ yakıcı besinler, kilo vermek için bitkisel yağlar, kilo vermek için balık yağı, kilo vermek için zencefil yağı, kilo vermek yağ yakmak, kilo verme yağ eritme, kilo vermek icin yag yakici, kilo vermek için çörek otu yağı nasıl kullanılır, Bitkisel yağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir