Karın Kası Güçlendirme Hareketleri

Karın kasları erkek kadın farketmeksizin  herkesin sahip olmak için çalıştığı bir görüntüdür. Karın yağlarından kurtularak baklava olarak bilinen six pack kaslara sahip olmak için çaba sarf eden insanların sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Fitness salonlarına vakit ve imkan ayıranlar kadar imkansızların içinde imkan çıkararak kendi çabalarıyla bu kasları elde edenlerde vardır.

Karın kasına sahip olabilmek için kısa bir süreden daha fazlasına ve sabıra ihtiyaç duyulduğu bir gerçektir. Bu süre içerisinde ise çalışma dizini gerekmektedir. Ev ortamında ya da spor salonlarında yapacağınız bazı temel hareketler ve uyacağınız doğru bir beslenme düzeni ile istediğiniz kaslara ulaşmanız daha kolay olacaktır.  Öncelik olarak beslenme programı önemlidir. Günlük almanız gereken protein, karbonhidrat ve yağ oranı ayarlanır ve o sisteme göre beslenme sağlanır. Böylece yağ yakımı ve kas oluşumu için temel hazırlanmış olur. Eğer protein yetersizliği yaşarsanız fazla olmamak koşulu ile protein desteği kullanabilirsiniz.

Kasların oluşumu için yapılması gereken bazı hareketler vardır.  Bu hareketleri senkronik olarak tekrarladığınızda ve arttırdığınız da önce kaslarınızın güçlendiğini daha sonra ise arttığını göreceksiniz. Kas kütlesini arttırmak için kasların güçlenerek genişlemesi gerekmektedir. Bu süre içerisinde ise yağlar da azalma sağlanarak kazanç elde edilebilir. Evde yapacağınız günlük 15×3 set halindeki bir dizi hareketler ile karın kaslarınızı güçlendirdikten sonra ağırlık çalışarak six packlerin oluşmasını sağlayabilirsiniz. Evde yapmanız gereken hareketler ise ;Mekik Hareketi (Crunch),Ters Mekik Hareketi (Reverse Crunch),Bench Leg Raise Hareket,Jackknife Hareketi,Plank Hareketi,Side Plank