Karatay Diyeti

694415_detayDiyetler arasında en gözde olanları yani insanlar tarafından en çok dikkat çekenleri uygulanıyor. Diyetisyene gitme durumu olmayan veya bu durumu fobi olarak gören insanlar tarafından en çok tercih edilen diyetler ünlülerin uyguladığı diyetler veya ünlü yaşam koçları ve diyetisyenlerin beslenme programları oluyor.

Şu sıralar en çok gündem de olan diyetisyenler arasında hiç şüphesiz Canan Karatay yer alıyor. Gerek beslenme şekillerinde olan farklılık gerekse diyetiyle büyük ilgi gören isim olan Canan Karatay beslenme uzmanlarının savundukları az az ama sık sık yiyin cümlesini tamamen ortadan kaldırıyor. Karatay diyetinin bozduğu ezberlerden birisi de bugüne kadar bütün tıp camiasının savaş halinde oldukları kolesterolün aslında insan vücudu için çok faydalı olduğudur. Bir diğeri ise bugüne kadar yasaklanan yağın aslında insan vücudunda yağ olarak depolanmadığı, alının karbonhidratın yağ olarak depolandığıdır. Örneğin Karatay diyeti der ki dilediğiniz kadar kuruyemiş yiyebilirsiniz ya da tereyağında sucuklu yumurta. Sadece bunlarda değil, kolesterole neden olduğu için yasaklanan kırmızı et, yumurta, pastırma gibi besinler, balık, süt, yoğurt ve birçok besin grupları Karatay da kanıtlanarak serbest hale geliyor.

Karatay diyeti ile zayıflamada hiçbir zaman yiyeceğiniz yemeklerde miktardan söz etmez. Karatay diyetinde önemli olan şey yememeniz gereken besin gruplarıdır. Örneğin Karatay diyetinde kesinlikle yasak olan besin grubu karbonhidrattır. Karatay’a göre yağ olarak depolanan şey yağ değil, karbonhidrat grubudur.

Karatay diyeti için örnek olabilecek bir menü ise şöyledir:

Kahvaltıda:

Tere yağda 2 adet yumurta istediğiniz kadar tuzsuz siyah ya da yeşil zeytin, tuzsuz peynir, kuru meyvelerden bir avuç, şekersiz çay

Öğlen yemeği:

Haşlanmış kırmızı et, bol yeşillikli zeytinyağlı salata, zeytinyağlı herhangi bir sebze yemeği, tuz içermeyen ayran

Akşam yemeği:

Izgara balık, mevsimine göre bulunan yeşillikler içeren bol salata.

 

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

Karatay diyeti, karatay diyeti nasıl zayıflatır, karatay diyetinde olması gerekenler, karatay diyeti ve diyette farklılık, karatay diyetinde besinler, karatay diyetinde püf noktalar, yağ ve kilo, karbonhidrat ve kilo, kilo kaybı, sağlıklı beslenme, yağ yakan diyet, diyetisyen, ünlü diyetisyen, yaşam koçları ve diyetisyenler.