Kafur Bitkisi Nedir? Kafur Yağı ve Kafur Kremi Ne İşe Yarar?

Kafur bitkisinin sağlık yararları arasında, uyarıcı, spazm, antiseptik, dekonjestan, anestetik, yatıştırıcı ve sinir emicisi olarak özellikleri sayılabilir. Aynı zamanda bir antineuralgik, anti-inflamatuar, dezenfektan ve bir böcek ilacı olarak görev yapar.

Kafur Esansiyel Yağı Nedir?

Kafurun esansiyel yağı, kafur çıkarılması sırasında iki tür kafur ağacından elde edilir. Birincisi, ortak kafurun elde edildiği Cinnamomum camphora adlı bilimsel ismi taşıyan Ortak Kafur ağacıdır. İkinci çeşit, Borneo Camphor’un türetildiği Borneo Kafur ağacıdır; Dryobalanops camphora olarak bilimsel olarak bilinir. Her ikisinden elde edilen kafur yağı benzer özelliklere sahiptir, ancak bunlar aromada ve içinde bulunan çeşitli bileşiklerin konsantrasyonunda biraz farklıdır.

Kafur esansiyel yağının çeşitli bileşenleri alkol, borneol, pinene, camphene, kafur, terpen ve safrondur.

Kafur Sağlık Etkileri

Kafur esansiyel yağı, serin, nüfuz edici ve kalıcı bir aromaya sahip olmanın yanı sıra, aşağıda daha ayrıntılı olarak açıklanan birçok tıbbi özelliğe de sahiptir.

Spazmları Hafifletir

Çok etkili bir antispazmodik ve spazm ve kramplardan derhal rahatlama sağlar. Aşırı spazmik kolera kürünü de etkilidir. Bundan dolayı bu yağdan ağrı kremi elde edilir ve kas ağrıları için kullanılır.

Dolaşımını artırır

Kafur esansiyel yağı, dolaşım sisteminin aktivitesini, metabolizmayı, sindirimi, salgılanmasını ve atılımını arttıran etkili bir uyarıcıdır. Bu özellik, yanlış dolaşım, sindirim, halsiz veya aşırı aktif metabolik oranlar, tıkanmış sekresyonlar ve çok çeşitli nadir durumlar ile ilişkili problemleri ve rahatsızlıkları tedavi etmeye yardımcı olur.

Sinirleri rahatlatır

Dokuzuncu kraniyal sinirin çevreleyen kan damarlarının şişmesi nedeniyle etkilendiğinde ortaya çıkan şiddetli acı bir durum olan sinir ağrıları, kafur kremi kullanılabilir. Bu krem, kan damarlarının büzülmesini sağlayabilir ve böylece dokuzuncu kranial sinir üzerindeki basıncı azaltabilir. Bu, bu çok yönlü yağın yatıştırıcı ve yatıştırıcı özelliklerinin bir başka uygulamasıdır.

Sinir Bozukluklarını Azaltır

İyi bir anestezi gibi davranır ve lokal anestezi için çok etkilidir. Uygulama alanındaki duyusal sinirlerin uyuşmasına neden olur. Aynı zamanda sinir bozuklukları ve konvülsiyonların şiddetini, epileptik atakları, sinirlilik ve kronik anksiyeteyi azaltır.

Bu makalede yazılan yazılar sadece bilgi amaçlıdır

Kafur kremi bir ilaç değildir, takviye edici üründür!

BİZE BU KELİMELERDEN ULAŞTINIZ: kafur masaj kremi, masaj kremi, kafur krem, kafur cream, kafur masaj kremi nedir, kafur masaj kremi ne işe yarar, kafur masaj kremi kullanımı, kafur masaj kremi nasıl kullanılır, kafur masaj kremi içeriği, kafur masaj kremi sipariş, kafur masaj kremi ne kadar, kafur masaj kremi en uygun, kafur masaj kremi fiyatı, kafur masaj kremi, türkiye sipariş, türkiye kampanyası.

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.