Kadınların Regl Dönemi ve Ruh Hali

ağrılı regl dönemiErkeklerin ve kadınların büyük ilişki problemlerine neden olan Regl dönemi ile ilgili bazı bilinmesi gereken bilgiler vardır. Özellikle uzun sancılar ve ağrılarla geçen kadınların eşlerine veya dostları ile yaşadığı ilişki problemlerini çözebilmek için öncelikle kişinin ruh halini doğru bilmek gerekir.

Ağrıları ve sancıları yoğun geçen bir kadının regl döneminde ki ruh hali  genellikle sinirli ve alıngandır. Bu dönemde bolca salgılanan hormonların dengesizliği kişinin psikolojik yapısını da etkilemektedir. Bir gün çok mutlu olan eşinizin veya sevgilinizin, ertesi gün bambaşka biri olduğu gözlemlenebilir. Özellikle ilgi ve sevgi bekledikleri bu dönem içerisin de mümkün olduğunca çok ilgi göstermeniz daha sağlıklı ilişkiler kurabilmeniz için önemlidir.

Kadınların kan şekerinin düşmesi ve vücut içerisinde sürekli olarak kan kaybı yaşanması nedeni ile açlık, şeker ihtiyacı ve sıvı tüketimi gibi ihtiyaçlar gözlemlenebilir. Regl döneminde ki bir kadına çikolata almanız, küçük bir çocuğa büyük bir oyuncak almanız ile aynı değere sahip bir durum olacaktır.  Özellikle ilişki sorunları yaşayan erkek okurlarımız için önereceğimiz bu püf nokta ile ilişkinizin daha düzgün bir hal almasını sağlayabilirsiniz.

Sürekli olarak regl döneminde yoğun ağrılar çeken bir kişinin bir uzman jinekolog tarafından kontrol edilmesi sağlık açısından önemlidir. Çünkü kaslarda ki ve damalarda ki bozuklukların sürekli olarak ağrılara sebep olması, ileri ki dönemler de daha büyük sağlık sorunlarına neden olabilecektir.  Yaşadığınız sıkıntıların ve sorunların çözülebilmesi için etkili olacak en önemli üç Yöntem ; İlgi, Çikolata, Sıcak bir Kahve…