Kadın Hastalıkları Nelerdir ? Nasıl Tedavi Edilir ?

Kadın hastalığı rahimde oluşan hastalıklara denir ve çoğu kadının başına gelen bir durumdur. Ve bu konuda yardım alınmalıdır sizde kadın hastalıklarından kurtulmak için bir çok yol vardır ancak bundan bahsetmeden önce kadın hastalıklarını tanıyalım.

b19d9faed07060_kadin-hastaliklari

Pelvik Ağrılar

6 aydan daha uzun süredir var olan, devamlı ya da aralıklarla gelen ağrılara pelvik ağrılar denir. Pelvik ağrının sebepleri arasında jinekolojik bazı nedenler olabileceği gibi, idrar yolları ile ilgili, bağırsaklarla ve kas-iskelet sistemi ile ilgili ya da nörolojik sebeplerle ilgili de olabilir. Tedavisi ilaçla ve akupuntur yöntemi ile yapılabilir.

Kısırlık

Hormonal dengesizlikler ve cinsel yolla bulaşan hastalıklar hamileliğin oluşmasını engelleyebilir. Eşlerin bilinen bir hastalığı yoksa en az bir yıl boyunca korunmasız birliktelik önerilir. Bir yılın sonunda hamilelik oluşmadıysa, erkeğin sperm ölçümü, rahim içi filmi çekimi ve hormon testleri yapılır. Kısırlık tedavisinde yumurtlama planlanıp, uygun zamanda ilişkiye girme, spermin rahim içine konulması (aşılama) ya da yumurta ve spermin dışarıda birleştirilmesi (tüp bebek) yöntemi yapılır.

17_201542103432

Vajinal Akıntı

Vajina duvarlarında ve içinde bulunan, rahim ağzındaki bezelerden salgılanan sıvılar kadının sağlığı açısından gerekli olan ıslaklığı sağlar. Bu sıvılarda artış ya da değişiklik oluştuğunda vajinal akıntı rahatsızlığı görülebilir. Normal vajinal akıntı berraktır ve sıvı yumurta akını andırır, koku yapmaz. Bu tür akıntılara fizyolojik akıntı denir. Fakat yeni ortaya çıkmış, koyu sarı, yeşil, kahverengi, kanlı, köpüklenen, kötü kokulu, idrar yaparken ve ilişki sırasında ağrı ve yanma, normal dışı kanama gibi belirtileri olan akıntılara enfeksiyona bağlı akıntılar denir. Enfeksiyonların tedavileri ilaç ve vajinal tabletlerle yapılır.

Adet Düzensizliği

Düzenli bir adet mekanizmasında, beyinden salgılanan hormonlar yumurtalıkları uyarır ve yumurta hücresi büyümeye başlar. Rahim içerisindeki doku gebeliğe hazırlanmak üzere kalınlaşır. Kadın hamile kalmadığı her ay bu dokuyu kan ile birlikte dışarı atar. Üreme çağındaki kadınlarda adet düzensizlikleri, hormonal bozukluklar nedeniyle görülebilir. Ayrıca miyom, polip, kist gibi iyi huylu oluşumların habercisi olabildiği gibi enfeksiyon ve kanserin de belirtisi olabilir. Tedavisinde ilaç veya cerrahi yöntem uygulanır.

17_201542103141

1)  Kadın hastalıkları için kesinlikle yardım alınmalı

2) hareketsizlik iyice kötü edebilir normal yaşantınıza geri dönün

3)  psikolojik olarak ona direnin ve tedaviye psikolojik olarak cevap verin

Bize bu kelimeleri kullanarak ulaştınız ; kadın hastalıkları mantar , kadın hastalıkları akıntı , kadın hastalıkları adet düzensizliği , kadın hastalıkları kist , kadın hastalıkları rahim , kadın hastalıkları rahim kalınlaşması , kadın hastalıkları bölümleri , kadın hastalıkları rahim kanseri belirtileri , kadın hastalıkları , kadın hastalıkları ve tedavisi  , kadın hastalıkları nedir , kadın hastalıkları nedir nasıl geçer