Hangi Hareket Kaç Kalori?

cach-giam-canKilo sorunu yaşıyorsunuz. Fakat kilo vermeye nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz. Kilo vermek için temel şart: Fazla kilolarınızın nedenini bulmak. Beslenme düzeninden mi yoksa hareketsiz bir yaşam tarzından dolayı mı kilo alıyorsunuz? Bu sorunun cevabı, size kilo vermenin kapılarını aralayacaktır. İşte size yol gösterecek bir araştırma:  Az sonra bahsedeceğimiz yöntemleri uygulayarak formda bir vücuda sahip olabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Kilo alma nedenlerinizden en önemlisi yemek aralarında atıştırmak. Bunun önüne geçebilmek için kendinize uygun bir ara öğün prensibi geliştirin.

2. Karbonhidrat ve şekerli besinlerden olabildiğince uzak durun. Bu size hiç diyet yapmadan bir kaç kilo verdirecektir.

3. Düzenli uyku açlık hormonlarınızın olması gibi çalışmasına neden olacaktır. Bu nedenle her gün 9 saat uyumaya özen gösterin.

4. Hayatınızın içinde hareket gerektiren işlerin kolayına kaçmayın. Asansör yerine merdiveni kullanın, yerleri eğilerek elinizle silin.

5. Tükettiğiniz kaloriden fazla kalori almayın. Günlük hayatınızda tükettiğiniz kaloriyi aşağıda yer alan kalori cetveli ile hesaplayabilirsiniz.

6. Günde en az 2 litre su içmeye özen gösterin.

7. Patates gibi bazı besinlere dikkat edin. Bu besinler açlığı gidermediği için sürekli açlık duygusu yaparlar.

8. Yamağa başlamadan önce bir dilim kavun, ananas gibi meyvelerden yiyin. Bu besinler kalorileri yok edici özelliklere sahiptir.

9. Aç karnına asla alışverişe çıkmayın. Hem bütçeniz hem de diyetiniz zarar görür.

10. beslenmenizde bol lifli besinleri tercih edin. Beyaz ekmek yerine kepekli ekmek tüketin.

fiziksel-aktivite-kalori