Gülben Ergen’in Şaşırtan Değişimi

gulben_ergen_den_guzellik_sirlariBalık etli formu ile gönüllerde taht kuran Gülben Ergen, yeni yayın dönemine şaşırtan bir görünümle ‘Merhaba’ dedi. Sunduğu Show programında incecik haliyle görenleri şaşırtan Gülben Ergen; yaşam koçu Şeyda Coşkun ile birlikte zayıflayan ünlüler arasında yer alıyor.

Doğumdan Sonra Aldığı Kilolardan Kurtuldu

Sahnelerin parlayan yıldızlarından olan Gülben Ergen, özellikle doğum sonrası aldığı kiloları ile çok konuşulan ünlüler arasında yer aldı. İkizleri Ares ve Güney’in doğumundan sonra aldığı 18 kilo fazlalığından kurtulmak için kolları sıvayan Gülben Ergen kısa sürede bu fazlalıklarından kurtuldu. Yeni görünümüyle sevenlerinin karşısına çıkan sevilen şarkıcı Gülben Ergen, bu haliyle herkesten tam not almayı da başardı. İşte ünlü şarkıcı Gülben Ergen’in doğumdan sonra 18 kilo vermesinin arkasındaki zayıflama sırları…

 Tuz ve Şeker Yasak!

Diyet programında çok sevdiği tuz ve şekeri tüketmemeye özen gösterdiğini belirten Gülben Ergen, verdiği kiloları bu disiplinli hayatına borçlu olduğunu belirtiyor. Diyet listesindeki yasakların yanı sıra bol ara öğün ve küçük porsiyonlarla beslendiğine dikkat çeken Gülben Ergen; programı sırasında her gün düzenli olarak yürüdüğünün de altını çiziyor.

“Salata Olmazsa Olmazım”

Hemen hemen her öğünde mutlaka salata tükettiğini belirten Gülben Ergen, kahvaltıda da salata yerine geçecek domates ve salatalığa tutkun olduğunu belirtiyor. “Salata benim vazgeçilmezim” diyen Ergen; sözlerine şöyle devam ediyor: “Salata benim öğünlerimde joker muamelesi görür. Et mi var ana öğünde yanına mutlaka salata… Sebze mi yiyorum yanında mutlaka salata… Kahvaltıda bile domates, salatalık ve yeşillik olmasını isterim.”

Ergen’in Diyet Listesi

Sabah

1 yumurta

5-6 zeytin

Domates, salatalık, maydanoz

2 dilim esmer ekmek ya da kepek ekmeğine tost.

Ara Öğün:

1 elma veya 3 kuru kayısı veya 1 avuç leblebi veya 15 badem

Öğle Yemeği:

 Haftada 3 gün: Sebze yemeği, salata, yoğurt, 6 yemek kaşığı bulgur veya makarna.

■ Haftada 3 gün: Izgara et (100 gram) tavuk veya balık (200 gram), salata, sebze yemeği.

■ Haftada 1 gün: Serbest

Ara Öğün:

■ Kepek ekmeğine tost, 3 top dondurma veya 6 yemek kaşığı müsli ve süt veya 2 porsiyon meyve ve 1 kase yoğurt.

Akşam Yemeği:

■ Haftada 2 gün: 8 yemek kaşığı kurubaklagil, salata ve yoğurt.

■ Haftada 5 gün: Etli sebze yemeği veya ızgara et, tavuk, balık yanında salata ve yoğurt.

Ara Öğün:

■ 1 avuç badem, ceviz, fındık veya leblebi.