Gülben Ergen Nasıl Zayıfladı?

Sağlıksız ve düzensiz beslenme sonucu kilo almak hepimizin başlıca sorunlarından bir tanesidir. İstenmeyen kilolardan kurtulmak için birçok yola başvururuz fakat istediğimiz sonuca hemen ulaşamayız. Bizler gündelik yaşamda nasıl ki kil kontrolümüze ve dış görüntümüze dikkat ediyorsak sanat dünyasının ünlü isimleri de sürekli ekranların karşısında olduğu için kilolarına dikkat ediyor. Hatta birçok ünlü sırf fazla kilolarından kurtulmak için bıçak altına yatarak zayıflamayı tercih etti. Peki etkili bir diyet programıyla kilolarına veda eden ünlülerden bir tanesi olan Gülben Ergen nasıl zayıfladı? Fit bir görünüme kavuşan Gülben Ergen, kilolarından kısa zamanda nasıl kurtuldu ?

İsminden söz ettiren Gülben Ergen şu sıralar verdiği kilolarla gündemde yer alıyor. Zayıflama koçu ile birlikte etkili bir diyet programı uygulayan Gülben Ergen diyeti programı dışında, spor ve egzersiz hareketleriyle takviye yaparak fit görünümüne kavuştu. Sağlıklı bir yaşam ve güzel bir görünüme sahip olmak isteyen Gülben Ergen’in diyet programı içerisinde; haftada en az 1 defa protein ağırlıklı beslenme yer alıyor. Et salatası ve beyaz yumurta Gülben Ergen’i zayıflatan en önemli besin kaynaklarının başında geliyor. Fakat belirtmek gerekirse diyet programı uygularken en önemli unsur tempılı yürüyüş ve yapılması gereken egzersizler. Ayrıca diyet listesinde yer alan ananas salatası hazmı kolaylaştırıcı, sindirim sistemini çalıştırarak şişkinliği önlüyor.

Diyet programını uygularken özellikle sabah kahvaltılarında unlu mamül yiyeceklerden uzak durmanızı tavsiye ederiz. Gün boyu sizi tok tutacak yiyeceklerden olan yulaf ve meyve çeşitleri, daha az besin tüketmenize yardımcı olacaktır. Aynı zamanda diyet programı uygularken bol su içmeye özen göstermelisiniz.

  • Kahvaltıda yenilecek ve sizi tok tutacak haşlanmış yumurta protein bakımından da zengindir. Yağsız peynir ve yanında yeşillik. Öğlen ise yağsız salata ızgara tavuk. Ara öğünlerde yoğurt ve yine tokluk hissi verecek olan  2-3 adet ceviz. Akşam, yağsız salata ızgara balık.

Diyet listesini sizlerde uygulamaya başlayarak görünümlerinizi artık fit bir hale dönüştürebilirsiniz.