Gözaltı Morluklarını Gidermenin Yolları

Gözaltı morlukları birçok farklı nedenden dolayı olabilmektedir. Yanlış beslenme, yorgunluk, susuz kalma, uyku düzenine dikkat etmeme, göz çevresine uygun bakımı yapmamak, elektronik aletlere çok uzun süre bakmak, genetik faktörler, göz çukurunun çok derin olması, gözün altındaki derinin çok ince olması, gözaltında yer alan damarların yüzeye çok yakın olması gibi onlarca farklı etmen daha sayılabilir. Bunlardan bazıları bizim suçumuzken bazıları isteğimiz dışında olmaktadır. Elbette gözaltı morluklarını tedavi etmek mümkündür.


Öncelikle bilinmelidir ki teknoloji sayesinde daha çabuk yaşlanıyor olsak da yine teknoloji sayesinde bunlara çözüm bulabilmekteyiz. Bunlar biraz daha pahalı yönde olsa bile kesin sonuçlar sunmaktadır. Üstelik doğru kişiler ve doğru ürünler yardımıyla kesinlikle sağlığa zararlı değildir. Göz kremlerinin içerisindeki ürünleri, kimyasalları, bileşenleri bilmeden tonlarca para veriyoruz. Bu sebeple gözlerimizi daha da fazla yorabiliyoruz. Oysa teknolojiden yararlanmak çok daha akıllıca olacaktır.


İlk olarak ışık dolgusundan bahsedeceğim. Bu göz atları çok çökük olanlar, gözaltındaki derisi çok ince olanlar veya damarları yüzeye çok yakın olanlar için birebirdir. Oldukça basit bir işlem olmakla birlikle 9 ay gibi bir kalıcılık süresi olması dolayısıyla da korkutucu değildir. Diğer bir işlem mezoterapidir. Bunda ise vitamin, mineral, aminoasit ve enzimler gözaltlarına yüklenir. Bunlar en güvenilir yöntemlerdir. Fakat bunları denemeden önce kürleri denemek elbette daha uygun olabilir. Bunun için bir iki kür paylaşacağım.


İlk olarak salatalık veya patatesi çok ince dilimler halinde doğrayıp 10 dakika göz çevrenizde bekletebilirsiniz. Ya da 1 domates suyu ve yarım limon suyunu karıştırarak göz çevrenizde bir pamuğa emdirerek bekletebilirsiniz. Yeşil çay, siyah çay, adaçayı gibi çayların poşetlerini ıslakken dondurucuda biraz soğutup göz çevrenizde de bekletebilirsiniz.