Evde Yapılan Saç Maskesi Tarifleri

Özellikle bayanların saç sağlığına ve saç estetiğine ne kadar ilgili olduklarınız biliriz. Fakat her ne kadar dikkat etsekte zamanla saçlarımızda yıpranma, kırılma ve hatta dökülmeler görülür. Nedenleri saymakla bitmeyen saç dökülmeleri ya da saç yıpranmaları özellikle çevresel faktörlerden etkilenerek bazı problemler ile karşılaşmamıza neden oluyor. Bunun dışında yaşın ilerlemesi, genetik faktörler, yanlış şampuan ve krem kullanımı, saç sağlığını önemsememe, stres gibi faktörlerin saçlarımızın dökülmesine ve yıpranmasına sebebiyet veriyor.

Saç sağlığınız için birçok yöntem dener, pahalı kremler, serumlar alırsınız. Fakat bazı hastalıklara doğandan çare bulduğunuz gibi saç sağlığınız için yine doğanın bize sunduğu yağlar ve bitkilerden yardım alarak hacimli, güçlü ve gür saçlara sahip olabilirsiniz. Yanlış şampuan kullanımı, yanlış tarak ve taram yöntemleri, aşırı ısıya maruz bırakılarak saçlarımıza çektiğimiz fönler hepsi birer saç yıpranma yöntemidir. Evde hazırlaması kolay ve basit olan saç maskeleri ile saçlarınızı tekrar güçlendirmeye ne dersiniz. İşte evde uygulayabileceğiniz saç maskelerinden bir kaçının tarifi.

Saç Bakım Maskesi için Malzemeler:

– 1 tatlı kaşığı susamyağı
– 1 tatlı kaşığı tatlı bademyağı
– 1/2 tatlı kaşığı hintyağı
– 2 ampul Bepanten
– 2 ampul E vitamini

Hazırlanışı:

Bütün malzemeler ılık olacak şekilde bir kabın içerisinde karıştırılır. Bu karışım, önceden 2-3 dakika su buharına tutulmuş olan saç derisine, avuç içiyle ve yumuşak masaj hareketleri ile 10 dakika kadar yedirilir. 1,5-2 saat kadar bekletilerek saç derisinin emdiği karışım, daha sonra yumuşak bir şampuanla, saçı aşırı zorlamadan yağın fazlası akı­tılır. Gerekirse hafifçe ikinci bir şampuan daha yapılır. Şampuan seçiminizi doğal ve bitkisel şampuanlardan yana kullanmanız saç sağlığı açısından daha faydalı olacaktır.

Dökülen Saçlar Özel Bal ve Tarçın Maskesi

Malzemeler:

– Zeytinyağı,

– Badem yağı

– 2 yumurta,

– bal,

– tarçın,

Hazırlanışı: Zeytinyağı, badem yağı, bal,tarçın ve yumurtayı birlikte karıştırarak özel karışım elde ediniz.Ardından masaj yaparak saç derinize uygulayınız.15 dakika sonra saçınızı yumuşak bir şampuan ile yıkayınız.Bu karışımı haftada 3-4 sefer uygulayabilirsiniz.

Saç Parlatıcı Maske Tarifi

1 tatlı kaşığı balı 4 fincan ılık suda eritin. Saçlarınızı yıkadıktan sonra hazırladığınız karışımı saç diplerinize çok deydirmeden daha çok uçlarına gelecek şekilde tüm saça uygulayın ve durulamayın. Bu yöntem i her banyodan sonra uygulayabilir ya da haftada 1 sefer yapabilirsiniz. Bu sayede parlak ve canlı saçlara ulaşmanız mümkün.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

saç maskesi, saç sağlığı, saç dökülmesi, saç sağlığı için ne yapmalı, saç dökülmesini engelleyen tarif, evde saç bakımı, evde saç maskesi yapımı, evde saç kremi yapımı, hangi yağlar saça iyi gelir, sağlıklı saçlar, ballı saç maskesi, saçların parlaması için ne yapmalı