Estetikte Yeni Trend: Doğallık

Estetik kavramının ülkemizde bilinir hale gelmesiyle birlikte daha genç ve güzel görünme arzusu, bu alanda yeni yöntem ve teknolojilerinde gelişmesine ve seçeneklerin çoğalmasına katkı da bulunmaktadır. Eskiden doktorlardan istenen abartılı istekler, artık yerini daha doğal ve kendi olmak gibi isteklere bırakıyor. Superplast Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hüseyin Güner, hastaların daha bilinçlendiğini teknolojiyi takip ettiklerini ve bununla birlikte daha az ameliyatlı uygulamalar için başvurduklarından bahsediyor.

estetik

Doğal olmayı tercih etmenin olumlu bir gelişme olduğunu belirten Op. Dr. Güner; “ Mesela burun ameliyatı olmaktansa burun kemerini bir dolgu ile kamufle edilmesini istiyorlar. Düşük burun ucu olan bir hastanın ise yine dolgu ile burun ucunu kaldırabiliyoruz. Ufak değişiklikler yapılıyor. Yüzünde çökmesi olanlara ultrason, lazer ve benzeri uygulamaları yapıyoruz. İnsanlar kendileri gibi olmak istiyorlar. Bazı ameliyatlardan artık tamamen uzak duruyoruz. Mesela yüz gerdirme yapıyoruz ancak mimik estetiğini çok az uyguluyoruz. İnsanları başkasına benzetiyor. Ya da kaş kaldırma işleminde kaşı kaldırma işlemi yapılıyor ancak kaşı doğal çizgisinde tutan ameliyatsız çözümler oluşturuyoruz. Hastalarda doğal olmayı tercih ediyor zaten, asıl yakışanda doğal olanı” demiştir.

estetik1546

Uzman doktorların yaptığı işteki yetenekleri buldukları yeni yöntemler ve teknolojinin estetiğin içine çok girmesinden dolayı lazer, ultrason benzeri uygulamaların yanı sıra kullanılan ilaçların, kırışıklık açan maddelerin de teknolojileri değişmektedir. Örneğin çok ince kırışıklıklar bile ameliyatsız açılabiliyor. Bunun yanında kök hücre tedavileri çok yeni ve ülkemizde başarıyla uygulanmaktadır. Kişinin kendi hücresini kullanabildiği gibi kişinin kanından, yağından ya da kemik iliğinden elde edilen kök hücreler gençleştirmede ya da bir organı yenilemede kullanılabiliyor. Burada trendi belirleyen yeni teknolojiye sahip olup bunu hastalarına aktarabilen merkezlerdir. Hasta bilinçli geliyorsa yeni teknolojilerle uygulama isteyebilir. Lakin estetik merkezlerinde yeni teknolojiler mevcutsa gelen hasta bilgili olmasa bile oradaki uzman hastasına önerebilir.

 

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

estetik, cilt, doğal görünüm, estetikte tercihler nasıl yapılıyor, estetik tercihinde doğal görünüm, daha iyi görünüme sahip olmak için ne yapabilirim, doğal görünümde estetik