Ender Saraç’tan Ramazan Diyeti Listesi

Fazla kilo sorunu olanlar; bu haberimiz sizin için… Ramazan Ayında da sağlıklı kilo verebilmeniz mümkün. Zayıflama ve diyet listeleri ile tanınan Dr. Ender Saraç; Ramazan Ayında da kilo vermenin mümkün olduğunu belirterek sizler için gün gün liste hazırladı. 30 günlük bir diyet listesi hazırlayan Dr. Ender Saraç’ın diyet listesini biz de sizler için paylaşıyoruz. İşte günlük diyet listesi olarak paylaşacağımız yazı dizimizde bugün Ramazan’ın ilk 4 günü beslenme listesi…

Not: Ramazan Ayında da yine günlük hayattaki gibi egzersize devam. Günlük egzersiz programı 1 saat hafif tempoda yürüyüş.

6979525-2449

1. Gün

Sahur: 3 kaşık sade müsli, 2 kaşık yulaf ezmesi, 1 su bardağı az yağlı keçi sütü, 1 tatlı kaşığı keten tohumu, 2 adet kuru kayısı, 1 adet taze çilek. Bu karışımın ardından 1 adet yeşil elma ve bol su.

İftar: 1 zeytin veya 1 hurma ile oruç açma. Orucunuzu açtıktan sonra ballı limonlu bir bardak ılık su. 1 porsiyon sebze çorbası. Çorbadan 10 dakika sonra ana yemek. 1 adet derisiz beyaz etli ızgara balık, zeytinyağı fasulye, dilediğiniz kadar yeşil salata.

İftardan 2 Saat Sonra: 1 porsiyon meyve, 1 su bardağı yağsız süt, 3 adet ceviz, 6-7 adet tuzsuz badem. Aralarda da bol bol bitki çayı ve maden suyu. Ayrıca iftardan sahura kadar geçen sürede 2 lt su tüketmeniz gerekir.

diyetteyken-dondurma-yiyebilirsiniz-56042. Gün

İftar: 1 zeytin veya 1 hurma ile oruç açma. Ardından 1 kase posalı mercimek çorbası, 1 bardak Demirhindibağ Şerbeti. 10 dakika sonra fırında kızartılmadan yapılmış karnıyarık, bulgur pilavı ve cacık.

İftardan 2 Saat Sonra: 2 top dondurma, 8-10 adet tuzsuz badem, 2 adet yulaflı bisküvi. Aralarda da bol bol bitki çayı ve maden suyu. Ayrıca iftardan sahura kadar geçen sürede 2 lt su tüketmeniz gerekir.

Sahur: 2 dilim çavdar ekmeği, bol miktarda az tuzlu ve az yağlı peynir, 1 domates, 2 salatalık, taze nane, dereotu, 1 adet katı yumurta ve Demirhindibağ Şerbeti.

Güllaç

3. Gün

İftar: 1- 2 zeytin veya 1 hurma ile oruç açma. Ardından 1 kase yoğurt çorbası. 10 dakika sonra sulu köfte, mevsim salata.

İftardan 2 Saat Sonra: Bol fındıklı güllaç. Aralarda da bol bol bitki çayı ve maden suyu. Ayrıca iftardan sahura kadar geçen sürede 2 lt su tüketmeniz gerekir.

Sahur: 2 dilim kızarmış tam buğday ekmeği, 1 kase mercimek çorbası, az yağlı ve az tuzlu beyaz peynir, tatlı sivri biber, domates, salatalık, yeşil/siyah zeytin, taze nane, dereotu, 1 bardak Meyankökü Şerbeti.

038

4. Gün

İftar: 1- 2 zeytin veya 1 hurma ile oruç açma. Ardından 1 kase domates çorbası. 10 dakika sonra balık buğulama ve yanında bol yeşil salata.

İftardan 2 Saat Sonra: Tarçınlı cevizli meyve salatası ve 1 kase yoğurt. Aralarda da bol bol bitki çayı ve maden suyu. Ayrıca iftardan sahura kadar geçen sürede 2 lt su tüketmeniz gerekir.

Sahur: 2 dilim kızarmış tam buğday ekmeği, 1 kase çorba, az yağlı ve az tuzlu beyaz peynir, tatlı sivri biber, domates, salatalık, yeşil/siyah zeytin, taze nane, dereotu, 10 adet çiğ badem.