Elma Sirkesinden Faydalanacağız 8 Alan

1- Vücuttaki toksinleri arındırır.
Vücuttaki zararlı maddeleri eritme özelliğine sahiptir. Zararlı maddeleri eritip idrar yoluyla dışarı atılmasını sağlar.

2- Reflüye iyi gelir.
Elmada bulunan organik asitler, soda ve fosfor sayesinde mideyi rahatlatır.

3- Kilo vermeye yardımcıdır.
İçinde potasyum olduğu için vücutta gereksiz su tutulmasını engeller, bu sayede kullanan kişi kilo verebilir. Ödemleri söker.

4- Alerjileri rahatlatır.
Elma sirkesi eski zamanlardan beri alerjilere karşı kullanılmış. Mükoz salgısını azaltıp Lenfatik sistemi temizler böylece kişinin alerjisi hafifler veya önlenir.

5- Mantarları temizler.
Elma sirkesi yapısı itibariyle bir asittir ve içerdiği asitler ciltte oluşan mantarlar için çözüm oluşturur.

6- Nezleye iyi gelir.
Elma sirkesi bakterilere karşı kullanılan antiseptik etki gösteren asetik asittir. Bundan dolayı uzun yıllardır soğuk algınlığı tedavilerinde kullanılmıştır.

7- Vücuttaki Ph’ı dengede tutar.
Elma sirkesinin Ph değeri vücudumuzun Ph değerine çok yakındır. Bu yüzden kolayca nüfuz edebilir ve Ph değerini dengede tutar

8- Kan şekerini düzenler.
Yapılan bilimsel deneyler elma sirkesinin düzenli kullanımın kan şekerini düzenlediğini ve diyabetin organlara verdiği zararın azaldığını göstermiştir

Gördüğünüz üzere elma sirkesinin faydaları saymak ile bitmez. Sizlerde evinizden doğal elma sirkesini eksik etmeyin! Gerek hastalıklara tedavi olarak gerekse günlük yaşamınızda salatalara sos olarak olsun mutlaka elma sirkesini kullanın.