Elma Diyeti Nasıl Yapılır?

apple-2311_640Meyveler içerisinde en sevilenlerden biri olan elma sizin de favorinizse kilo vermek artık çok daha kolay diyebiliriz. Yeşil elma en iyi yağ yakıcı ve toksin attırıcı unsurlardan biridir. Bu nedenle kilo kontrolü sağlayabilmenize yardımcı olur. Bugüne kadar birçok kadını kilolarından kurtaran, birçok fit kadının da güzellik sırrı olduğu bilinen yeşil elma şimdi güzelliği sizlere getiriyor. 5 gün içerisinde 5 kilodan kurtulmak için ihtiyacınız olan tek şey bol bol yeşil elma diyebiliriz.

Gün boyu en az 1 buçuk kilo yeşil elma tüketmeniz gereken elma diyetinde su içme alışkanlığınızı da artırmalısınız. Oda sıcaklığında 3 litre su tüketmeli ve aynı zamanda gün içerisinde en az 3 bardak yeşil çay içmelisiniz. Yeşil elma diyetini uykularken 5 gün boyunca yapmanız gerekenler şu şekildedir:

1.Gün: Yeşil elma diyetinin ilk günü 1 kilo yeşil elmayı tüketmeniz gerekiyor. Uyanır uyanmaz 2 bardak ılık su içmeli, kahvaltıda da tahıllı ekmeğe yapılmış domatesli tost tüketebilirsiniz. Tabi ki yanında siyah çay değil, yeşil çay içmek şartıyla. Kahvaltıda yeşil zeytin de ilave edebilirsiniz. Güzel bir kahvaltı yapmalısınız, çünkü günün geri kalan kısmı sadece yeşil elmayla geçecek.

2.Gün: Kahvaltıda 2 adet haşlanmış yumurta ideal seçim olacaktır. Bunun yanı sıra 1 dilim tahıl ekmeği enerjinizi korumanızı sağlar. Sonrasında yine gün boyu acıktığınız her an sadece elma yemeli ve 1 buçuk kilo elmayı bitirmelisiniz.

3.Gün: Kahvaltı 3.gün biraz sade geçiyor diyebiliriz. 1 dilim tahıl ekmeğinin yanında biraz yağsız peynir ve yine yeşil çay tüketmelisiniz. Elma miktarı 2 kiloya çıkacağından gün içerisinde açlık hissi duymanız da engellenecektir.

4.Gün: Kahvaltıda domatesli tost, yeşil zeytin ve yeşil çay tüketmelisiniz. Gün içerisinde 3 bardak yeşil çay ve 2 kilo elma sizi bekliyor olacak.

5.Gün: Kahvaltı menüsünde diyetin son günü salatalık, domates, 2 haşlanmış yumurta, peynir ve bir dilim tahıl ekmeği sizi bekliyor. Güzel bir kahvaltıdan sonra kapanışı 1 buçuk kilo elmayla yapmalısınız.