Düz Bir Karın için Doğru Adımlar Nelerdir?

Göbek sorunu yaşayan pek çok kişi mekik veya sınav çekmekle boşa vakit harcamaktadırlar. Saatlerinizin ve zamanınızın boşa akmasını istemeyenlerden ve bir an önce düz bir karına sahip olmak isteyenlerdenseniz bu makalemizi dikkate alarak okumanızı öneririz.

Günümüzün ortak sorunları arasında yer alan kadınların korkulu rüyası bölgesel kilolar zamanla kötü bir görünüme sahip olmamıza neden olmaktadırlar. Bu durumu ortadan kaldırabilmek adına çeşitli yöntemlere başvurarak fazla bölgesel kilolardan kurtulmaya çalışılmaktadır. Fakat bazen bütün bu yapılan aktiviteler işe yaramayabilir. Aynı zamanda boşa vakit harcamanıza da neden olacaktır.  Sizlerde pratik bir şekilde kilolarınızdan ve birikmiş göbek yağlarınızdan kurtulmak istiyorsanız bir takım kötü alışkanlıklarınızdan da vazgeçmeniz gerekecektir.

Öncelikle sporu hayatınızın bir köşesine yerleştirmelisiniz aksi halde fazla kilolar bütün yaşantınız boyunca sizleri etkileyen en önemli unsurlar arasında yer alabilir. Düzenli ve sağlıklı bir spor ile daha fit görünüme sahip olabilirsiniz. Karın bölgesinde biriken yağlar sadece düşük bel pantolonlar için sorun teşkil etmez aynı zamanda iç organlarınızın da kötü etkilenmesine neden olmaktadır.  Karın bölgesinde ne kadar yağ biriktirirseniz o kadarda kalp hastalıkları, diyabet, şeker hastalığı, kanser gibi pek çok sağlık sorunu ile uğraşmanıza neden olacaktır. Bu nedenle karın bölgesinde meydana gelen bu birikimin önüne geçebilmek adına kötü alışkanlıklarınızdan vazgeçebilirsiniz.

Sıkıntı ve stresten uzak durun!

Gün içerisinde yaşadığınız en ufak bir stres beyninizde hasara ve uyarıya neden olarak karın bölgesinde ekstradan yağ birikmesine neden olacaktır. Bu nedenle sıkıtı ve stresten uzak durmanın yollarınız arıyorsanız yoga veya derin nefes uygulamasını yaparak kısa sürede sakinleşmenize ve rahatlamanıza yardımcı olacaktır.

Çok uyumaya dikkat edin!

Daha fazla uyku dinlenmenizi ve daha az yemek yemenize yardımcı olmaktadır.  Ancak yeterli miktarda uykunuzu alamıyor ve sürekli olarak düşük enerjili, yorgun hissediyorsanız bu durum sizi yemek yemeye yönlendirecektir. Karın bölgesinde biriken yağlarınızdan çok daha fazla artabilir. Karın bölgesinde ki yağlar ile savaşmak istiyorsanız günde en az 7 ila 8 saat arasında düzenli uyku uyumaya dikkat edin.  Eğer uykuya dalmada büyük bir sıkıntı yaşıyorsanız ada çayı veya yeşil çay tercihleriniz arasında yer alabilecek en iyi ve aynı zamanda rahatlatıcı içecekler arasında yer almaktadır.

Şişkinliğe neden olan içeceklerden uzak durun!

Alkol, rakı, viski gibi alkollü  içecekler ile aranız çok iyi ise beraberinde getireceği şiş bir karın ve bölgesel kiloların sonucuna da katlanmanız gerekebilir. Arkadaş ortamında ayda yılda bir kere tüketilen içeceklerden zarar gelmemektedir ancak bu durumu alışkanlık haline getirmemenizde de fayda var diyebilirim. Onun yerine şişkinlik yaratmayacak en doğal içecek su tüketiminden yararlanabilirsiniz. Her yemekten önce 2 bardak su tüketimi sağlamanız şişkinliğinizin alınmasına ve düz bir karına sahip olmanıza yardımcı etki sağlamaktadır.

 

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

düz bir karına sahip olmak, hangi besinlerden tüketilmeli, sağlıklı beslenme, düze bir karın için doğru adımlar nelerdir, düzenli spor, egzersiz, bölgesel zayıflama, ideal kilo verme, düzenli uyku, sağlıklı içecekler, doğru beslenme, düz karın, şişkinlik sorunları, şişkinliği ortadan kaldıran öneriler, düzenli beslenme.