Doğal Yollarla Baş Ağrısı Nasıl Giderilir ?

Baş ağrısı hepimizin zaman zaman çektiği zor bir durumdur bu sürekli başımıza geliyosa migren olabilirsiniz. Veya sünizitte olabilirsiniz ancak arada bir başınıza geliyosa bazı yollar var tabi en basiti uyumaktır sizde uyuyun ve başınızın ağrısının geçmesi bekleyin tabi bunu uyurken yapın baş ağrısından kurtulmak için tıklayın.

basagrisinin_nedenleri

Baş ağrısına karşı uyumak etkilidir ancak diyelimki uyuyamadınız veya  bir işe yaramadı  bazı masaj yöntemleri  vardır ve baş ağrısının geömesi için etkili olabilir sizde baş ağrısından kurtulmak istiyorsanız baş ağrısından kurtulmak için tıklayın baş ağrısı sizi rahatsız eder buna katlanmayın çünkü ciddi sıkıntıların habercisi olabilir sizde baş ağrısı için bir doktora başvurabilirsiniz ancak biz size yinede birkaç teknik vericez.

bas_agrisi

Karanlık ve sessizlik
Strese dayalı baş ağrısıyla mücadele etmenin ilk yolu olarak aklınıza hemen bir ağrı kesici ilaç içmek gelmesin. Çünkü ağrının önüne geçmenin doğal yolları var ilaçtan önce. Migrene dayalı bir ağrı ise yaşadığınız, karanlık ve sessiz bir odada yatarak krizi atlatmayı tercih edin.

Açık hava yürüyüşü
Stres ve gerilimden uzak bir ortamda dinlenmeye çalışın. Bulunduğunuz yerin havadar olmasına özen gösterin. Ağrıdan dolayı ışığa karşı duyarlılığınız arttıysa karanlıkta dinlenin.
Kendinizde o gücü buluyorsanız, açık havada yürüyüş yapmak da baş ağrısına iyi gelir.

Masaj
Şakaklarınıza, kaşlarınızın arasından alnınıza doğru ve burun deliklerinin üzerinden başlayarak göz kenarlarına doğru cildinizi gererek masaj yapın.

kolesterol-bas-agrisi-yaparmi

Sıcak duş
Sıcak duş, vücudunuzda gevşeme hissi yaratır. Duşa girmezseniz, ayaklarınızı sıcak su dolu bir kapta bekletin. Ardından su ılık olana kadar soğuk su ekleyin. Ayak banyosundan sonra çorap giyin ve dinlenmek üzere yatın. Beyinde yükselen kan akışı bu şekilde ayaklara aktarılır ve baş ağrısı sona erebilir.

Soğuk kompres
Bir bezi soğuk suyla ıslatarak veya poşete buz koyarak başınıza soğuk kompres yapın.

Muz, makarna, balık yağı
Beslenme uzmanları, muz, makarna ve balık yağının baş ağrısına iyi gelen besinler olduğunu söylüyor. Ayrıca, acı kahveye bir iki damla limon suyu karıştırarak içmek de baş ağrısına iyi gelebiliyor.

saglikli-yasam

İlaç
Ağrı kesici kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın. Ancak, her ağrıda ilaç kullanmayı alışkanlık haline getirirseniz, bir süre sonra ilaç ağrıları yaşamaya başlarsınız. Yani ilaç bağımlısı olduğunuz için ilacı almadığınızda ağrı başlar. Dolayısıyla mümkün olduğunca ağrı kesici almamakta fayda var.

Sık tekrarlayan ve uzun süren baş ağrısı şikayetiniz varsa sağlıkla ilgili her konuda olduğu gibi, bu durumda da uzman bir doktora başvurmak en doğrusudur.

Bize bu kelimeleri kullanarak ulaştınız ; baş ağrısı nasıl geçer ilaçsız , baş ağrısına kesin çözüm , baş ağrısına bitkisel çözüm , baş ağrısı için dua , baş ağrısı nasıl geçer dua , baş ağrısına ne iyi gelir , baş ağrısı nasıl geçer bitkisel , baş ağrısını ne keser , baş ağrısı  , baş ağrısından kurtulmak