Dilara Koçak Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Dilara Koçak Diyeti Nedir?

Sağlıklı bir vücuda sahip olmak ve iyi bir yaşam sürebilmek için formumuza dikkat etmemiz gerekir. Çünkü kilo kontrolümüze dikkat etmezsek sonrasında çeşitli hastalıklara sebep olabilir. Ünlü diyetisyen, beslenme uzmanı Dilara Koçak hızlı ve sağlıklı kilo verebilmek amacıyla, 5 günlük müthiş bir diyet listesi hazırladı.

Dilara Koçak diyeti, hazırlanan diyet programı uygulanırken aynı zamanda spor ve egzersizlerle desteklenir. Çünkü spor olmadan uygulanan diyet programları etkisini göstermeyebilir. Göbekte oluşan kilolardan Dilara Koçak diyeti ile kurtulabilirsiniz. Burada önemli olan diyet listesine sadık kalmak ve listede yazanları uygulamaktır. Ancak bu programın da karbonhidrat, protein, yağ, vitamin ve mineralleri dengeli bir şekilde içermiş olmasına dikkat edin. Sağlıklı beslenmek ve kilo kontrolü sağlamak istiyorsanız hayatınızda bir plan ve program olması lazım. Belirlediğiniz saatler dışında yemek yememelisiniz ve spor saatinizi ona göre ayarlamalısınız. Yemek yerken lokmalarınızı iyice çiğneyerek yutun ve yavaş bir tempoda yiyin. Önemli olan şey yediklerinizi iyice sindirmeniz. Böylece açlık hissiniz giderilmiş olacaktır.

Dilara Koçak Diyeti Nasıl Yapılır?

Diyetisyen Dilara Koçak,  hazırladığı diyet listesine uyacak olanlara tavsiyelerde bulunuyor. Akşam yemeklerini kesinlikle vakitsiz yemeyin. Akşam belli bir saatten sonra yemek yemek hazmetmeyi zorlaştırır. Dilara Koçak diyeti nasıl yapılır cevaplayacak olursak, herkesin kolaylıkla ve pratik bir şekilde uygulayabileceği bir diyettir.

Dilara Koçak Diyet Listesi 5 Günlük

Sabah

2 Su bardağı limonlu tarçınlı ılık su

4 Yemek kaşığı yulaf

1 Su bardağı light süt

 

1 armut

yok ise 1 tane mevsim meyvesi tüketebilirsiniz.

Öğle

6 Yemek kaşığı mercimekli kabak sote

1 kase yoğurt

Bol salata az zeytin yağı

1 Dilim buğday ekmeği

Ara öğün

1 Tane mevsim salatası

1 dilim beyaz peynir ve domates

Akşam Yemeği

Izgara fırında balık (200 Gram)

Bol salata 1 tatlı kaşığı kadar zeytin yağı koyun

3 Yemek kaşığı zeytin yağlı sebze yemeği