Dikkat! Bu Diyet Öldürüyor

dietingKilo vermek pek çok kişinin hayali. Kimi fazla kilolarından, kimi bölgesel yağlanmalarından şikayetçi. Bu sorunun çözümü için kimileri operasyon geçiriyor, kimileri yardımcı gıda takviyeleri kullanıyor, kimileri de sağlığını tehlikeye atan uzun soluklu şok diyetleri uyguluyor. Bu süreçte ne yazık ki hayatını kaybedenler bile oluyor. İşte en fazla yapılan diyet hataları…

Şok Diyetlerle Şoka Girmeyin!

Yapılan araştırmalar, kilo sorunu olan pek çok kişinin diyet yaparken sağlığını kaybettiğini ortaya koyuyor. Hatta kilo vermek amacıyla yapılan diyetler sonucu hayatını kaybedenler de bulunuyor. Siz de diyet yaparken ölümcül hatalar yapmamak için bu yazımızı okuyun!

Ölümcül Diyet Hataları

  • Ölümcül diyet hatalarının ilki vücudu susuz bırakmak. Diyet yaparken su tüketimine önem vermeyen pek çok bu süreçte sağlığını tehlikeye atıyor.
  • Tek tip diyet uygulamayın. Bu tür diyetler vücudunuzun metabolizma hızını yavaşlatarak bağışıklık sistemini zayıflatır. Bu şekilde sağlıklı kilo veremeyeceğiniz gibi, hastalıklara açık hale gelirsiniz.
  • Ara öğünleri atlamak da diyetlerde yapılan yanlışlar arasında yer alır. Genel olarak 3 ana 3 ara öğün olarak hazırlanan diyet listelerinde ara öğünler metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını hızlandırmaya yönelik eklenen besinlerdir. Ara öğünleri atlamak kilo verme hızınızı yavaşlatarak daha çabuk acıkmanıza neden olur.
  • Kendinize uygun diyeti belirleyin. Diyet yaparken kendinize ve vücudunuza en uygun diyeti seçin. Beslenme şeklinizde olmazsa olmazlarınız nelerse kalori hesabı ile diyetinizde ekleme ve çıkarmalar yaparak daha kolay uyum sağlayabileceğiniz diyetler oluşturun.
  • Kendinizi bu sürece hazırlayın. Kilo vermek her ne kadar bedenle ilgili b ir kavram ise, bu sürecin en büyük destekçisi beyindir. Kendinizi en hazır hissettiğiniz dönemde diyetinize başlayın.