Dereotu Tohumu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Familyası: Umbelliferae

İlmi Adı: Anethum graveolens

Fransızca: Aneth

İngilizce: Dili

Almanca: Dili

Kullanılan Kısmı: Dereotu tohumu, sapı, tohumu ve yaprağı çekilmiş yada çekilmemiş bir şekilde kullanım sağlanabilir.

Mutfakta Kullanışı: Kuzu eti, borş çorbası, lahana turşusu ve salatası, pirinçli dolmalarda, beyaz peynir, tereyağı, kabak, pilav, toz şekline getirilen tohum kekleri, bisküviler, bir takım kremalarda da kullanılmaktadır. Taze olan yaprakları salatalara, çerezlere çeşni, yemeklere, koku ve tat vermektedir. Mutfakta da bu alanlarda kullanımı sağlanmaktadır.

dereotu

 

Estetik Açıdan: Yeri yoktur.

Ek Bilgi: Bir diğer adı ile durokotu, turakotu olarak da kullanımı sağlanabilir. Geçmişte Roma’da dereotu sevinci ve zevki simgeler. Pek çok kişi kuvvetlenmek adı ile dereotu tohumunun yağını kullanarak gladyatörler için de diriliğinde ve gücün sembolüydü.  Düzenli bir kullanım sağlandığı zaman olumlu etkileri ile birlikte karşılaşarak beklenilen sonuçlara ulaşmanızda yardımcı olabilir.

Dereotu Tohumu nereden bulurum? 

Dereotu tohumun yukarı bahsettiğimiz bilgiler tamamen tavsiye ve öneri amaçlı bilgilendirme olmakla birlikte bu bitkiyi aktarlardan satın alabilirsiniz. Bununla detaylı bilgi için sitemiz üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız; 

dereotu tohumu, dereotu tohumu nedir, dereotu tohumu faydaları nelerdir, dereotu tohumu ne işe yarar, dereotu tohumu nasıl kullanılır, dereotu tohumu etkileri nelerdir, dereotu tohumu nasıl ekilir, dereotu tohumu adet söktürücü, dereotu tohumu neye yarar, dereotu tohumu nasıl dikilir, dereotu tohumu zayıflatır mı, dereotu tohumu diğer isimleri, dereotu tohumu neye yarar, dereotu tohumu etkileri nelerdir, dereotu nasıl kullanılır,dereotu faydaları nelerdir, dereotu tohumu yağı nasıl kullanılır, dereotu yağı cilde faydalı mı, dereotu zayıflatır mı, dereotu neye yarar, dereotu nereden bulurum, dereotu tohumu nasıl alınır, dereotu tohumu nasıl temizlenir ve saklanır, dereotu tohumunu nasıl saklarız, dereotu tohumunu nasıl temizleriz