Daha Genç Bir Görünümün Püf Noktaları

yuzunuzu-utuletin-15-yas-genc-gorunun--3803229Doğanın kanunu, yaşlanan her şey değişir. Elbette insan da öyle. Yer çekimi kanunuyla zamanla derimiz elastikiyetini kaybeder ve çeşitli oranlarda sarkar. Bir de bu sarkmaların üzerine yılların birer ispatı olan kırışıklıklar eklenince tehlike çanları çalar adeta… Daha genç görünmek için en çok tercih edilen yöntemlerden biri estetik operasyonlardır. Ancak acılı cerrahi operasyonlara ihtiyaç duymadan, evde kendi başınıza yapacağınız birkaç uygulama ile daha genç görünmek mümkün. Nasıl mı? İşte daha genç görünmenin sırları…

Göz Çevresi Kırışıklıkları

Yaşlanmanın ilk belirtileri olan göz çevresi kırışıklıkları pek çok kişiyi rahatsız eder. Adeta yılların izlerini taşıyan göz çevresi , bu görünümü ile yaşımızı da ele verir. Ancak şimdi bu kırışıklıklardan kurtulmanız mümkün. Hem de tamamen doğal yöntemlerle. İşte bunlardan biri: Evde kendi yapacağınız bu maske ile daha gergin ve genç bir göz çevresine sahip olabilirsiniz.

Tavsiyeler: Güneş göz çevresi kırışıklıklarının oluşmasında büyük bir rol oynar. Bu nedenle göz çevrenizi olabildiğince güneş ışınlarından koruyun. Yaz aylarında bol su içmek, yeterli uyumak ve kahve gibi yüksek oranda kafein içerek içeceklerden uzak durmak da büyük oranda işe yaracaktır.

Havuçlu Göz Maskesi: 1 büyük havucun suyunu sıkın. Havuç suyuna bir çay kaşığı badem yağı ekleyerek 2 saat buzdolabında soğutmaya alın. Bu karışımı göz altı ve çevresine sürerek 30 dakika bekletin. Daha sonra ılık su ile durulayın. Bu maske göz çevrenizin görünümünü gençleştirerek, kırışıklıklarınızın giderilmesine yardımcı olur.

Vücut Sarkmaları

Yılların izleri yalnızca göz ve yüz çevresinde değil, vücudun genelinde görülen bir durumdur. Buna vücut sarkmaları da dahil… Yıllarla birlikte alınıp verilen kilolar sonrasında vücut elastikiyetini kaybeder ve sarkmalar oluşur. Bunun için en etkili çözüm işi en başında sıkı tutmaktır. Dengeli beslenmek ve formda kalmak ilerleyen yaşlarda oluşabilecek kol, karın bölgesi gibi vücut sarkmalarına engel olacaktır. Siz de her daim formda kalarak yıllara meydan okuyabilirsiniz.