Cilt Bakımı ve Makyaj Yapma Teknikleri

Cilt bakımı konusunda hassas olan birçok bayan bu nedenle rutin aralıklar ile cilt bakımlarını yaptırarak daha güzel olmayı istemişlerdir. Fakat gün içerisinde yapılan bazı yanlışlar cildin yıpranmasına ve birtakım problemler ile karşı karşıya kalmasına neden olmuştur. Bu nedenle günlük yapılan bazı yanlışların farkına varılarak düzeltilmesi bile cilt kusurlarının ortadan kalkmasına neden olacaktır. Cilt kusurlarından en çok karşılaştığımız problemlerden biri sivilce ve aknelerin oluşması ve daha sonra cildimizde bazı lekelerini bırakmasıdır.

Her ne kadar bayanlar cilt bakımı konusunda dikkatli olsalarda yaptıkları en büyük yanlışlardan biri yanlış kozmetik ürünlerinin kullanılması ve gece makyajlarını temizlemeden uyumalarıdır. Gece temizlenmeden makyaj ile uyumanız gözeneklerin tıkanarak gece hava almamasına ve gözeneklere gün boyu çevreden ve makyaj kalıntılarından olan kirlerin birikmesine neden olur. Gözeneklere tıkanan kirler ise bir süre sonra akne ve sivilce oluşumuna sebebiyet vermektedir. Bir şekilde cildimizde oluşan sivilce ve aknelere müdehale etmemiz ise ciltte kalıcı hasarların oluşmasına neden olmaktadır. Bu nedenle gece uyumadan önce mutlaka cildinizi temizlemeyi ihmal etmeyin. Bunun dışında cilt bakımı ve makyaj yapma teknikleri konusunda şunlara dikkat edin.

– Cilt temizliğini yapmadan uyumamaya ve temizledikten sonra sakinleştirici, canladırıcı özelliği olan tonikler uygulabilirsiniz. Eğer tonik uygulamak isterseniz bunun yerine nemlendirme özelliği bulunan cilt kremini yüzünüze sürdükten sonra uyuyabilirsiniz.

– Makyaj temizliğinin önemli olduğu kadar kullandığınız ürünlerinde güvenilir markalardan olması önemlidir. Bu nedenle güvenilir ve sağlıklı olan makyaj temizleme ürünlerini kullanmanız cildiniz için daha sağlıklı olacaktır.

– Kozmetik ürünlerini seçerken çoğu zaman fiyatlarına bakarak tercih yaparız. Fiyatının önemli olduğu kadar aynı zamanda kullanılan kozmetik ürünün içeriğide önemlidir. Kozmetik ürünlerini tercih ederken hem içeriğinin sağlıklı olmasına hemde cilt yapınıza uygun olmasına dikkat edin.

– Makyaj yaparken yapılan en büyük yanlışlardan biride temizliği yapılmadan tekrar üstüne yeni bir makyajın yapılmasıdır. Bu şekilde cildin gözeneklerinin daha çok kapanarak hava almasını engellemiş olursunuz.

– Makyaj yaparken eğer fondöten ve kullanan biriyseniz bu gibi ürünleri çok fazla yoğun sürmemeye dikkat edin ve gün sonunda mutlaka makyaj temizleme jelleri ya da sabunlar ile çıkarın.

–  Seçtiğiniz göz kalemlerinin, eyeliner gibi göze direk temas eden ürünlerin sağlıklı ve doğru ürünler olduğuna emin olun. Aksi taktirde gözünüzde bile bazı sorunların oluşmasına neden olabilirsiniz.

–  Makyajınızı yaparken sadelikten yana ve doğal olmasına dikkat edin.

– Cilt tonunuza uygun allık ve fondöten seçmeniz daha doğal bir makyaj yapmanıza olabak sağlayacaktır.

– Makyaj yaparken ve özellikle göz farı ve ruj gibi ürünlerin renklerine dikkat ederek hem cildinizle hem de saçlarınız ile uyumlu olmasına dikkat edin.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

cilt bakımı, sağlıklı cilt, makyaj yapma teknikleri, doğru makyaj nasıl yapılır, cilt kusurları, sivilce ve akneler nasıl geçer, sivilce izleri nasıl geçer, evde cilt bakımı, makyaj temizliği, cilt temizliği, pürüzsüz cilt, sağlıklı cilt için ne yapmalıyım