Cilt Bakımı ve Makyaj Önerileri

cilt bakımı

cilt bakımı

Cildimiz vücudumuzun dış görünümüne bağlı en önemli görseli olduğu için çok önemli ve hassastır. Vücudumuzun dış dünya ile bağlantısı olan bölge olan cildimize yapacağımız makyajların sağlık açısından önemli olması, güzellik ve  mükemmel görüntü kavramları ile çelişkilidir. Bu nedenle Cilt bakımları yaparken yaptığımız hataları düzeltmemiz daha sağlıklı bir yaşam için en önemli etkenler arasında yer almaktadır. Cilt bakımı yaparken yapılan Makyaj uygulamalarının da etkisinin ne kadar zararlı olduğunu bu yazımız ile sizlere bilgilendirmeye çalışacağız.

Güzellik için makyaj elbet de bazen çok gerekli olabilen bir güzelleşme yöntemidir. Fakat cildimize verdiği tahriş ve zararlar sebebi ile zaman içerisin de kötü görünümlere de sebep olabilmektedir. Bir makyaj yapan kişi ile uzun süre hiç makyaj yapmamış kişi arasında yıllar uzadıkça büyük farklılıklar görülmektedir. Yoğun makyaj yapan insanların cilt köklerinin ölmesi ve ölü derilerin cilt köklerine yapışması nedeni ile erken kırışıklıklar ve çökmeler meydana gelmektedir. Bu sebeple yapılan makyajların sağlıklı olmasına ve yatmadan önce mutlaka yıkanmasına önem gösterilmelidir.

Makyaj yapılan bölgenin bol su ile yıkanarak temizlenmesi gençleşmenin en büyük sırrıdır. Yapılan en makyajın cildin yaşlanmasına sebep olduğu için kısa süre içerisin de temizlenmesi, cildin nemlenmesine ve kendini yenilemesini sağlamaktadır. Bu sebeple Makyaj yaparken daha titiz davranmanız ileriki yaşlar da güzelliğinizi etkilemesi açısından çok daha önemlidir.

Cilt bakımı yaparken doğal ürünler kullanmaya da dikkat etmeniz çok daha yararlı olacaktır. Bitkisel ilaçlar kullanmak yerine, doğal cilt bakım kremleri veya kendi yapımınız doğal bitki maskeler ile cildinizi ve vücudunuzu daha sağlıklı bir şekilde temizlemeniz mümkün olacaktır. Sağlıklı bir yaşam, güzel bir görünüm için doğal olmak her zaman en iyisi olacaktır…