Çikolata Diyeti İle Zayıflamak

Kim istemez ki vazgeçemediği, tutkunu olduğu besinler ile zayıflamayı. Duyduğumuz da kulağa asılsız gibi gelen bu durum, sağlık ölçüsünde uygulandığında aslında çok da kolay. Her zaman söylediğimiz gibi unutmamız gereken en önemli etken, sağlıklı beslenmek ve sağlıklı olan her besinden belirli oranlarda almak olmalıdır.

Gerçekten de tutkunu olduğumuz besinler ile diyet yapmak, kulağa gerçek olamayacak kadar hoş geliyor değil mi? Bunlardan en önemlisi ise çikolata diyeti olsa gerek. Çikolata yiyerek kilo verilir mi diyenlere, doğru çikolata seçimi ile bunun mümkün olduğunu söylemek isteriz. Doğru çikolatadan kastımız, bitter çikolatadır. Araştırmalar bitter çikolatanın sağlığa oldukça yararlı olduğunu gösteriyor. Çikolata diyetinde günde 100 gram çikolata, şekersiz kahve veya süt içmenize izin var. Çikolata diyeti; meyve, patlamış mısır, makarna ve salata kompozisyonuna odaklanan düşük kalorili bir diyettir.

images (1)

Çikolata diyet listesi;

Kahvaltı:

Bardağın dörtte biri olacak şekilde çilek ile karıştırılmış buğday gevreği, küçük bir muz, şekersiz kahve

Ara Öğün:

Patlamış mısır

images (2)

Öğle:

1 tabak makarna, 1 kâse salata

indir (5)

Ara Öğün:

50 gram bitter çikolata, 1 bardak yağsız süt

Akşam:

Makarna, yeşil salata, sebze yemeği

Ara öğün:

1 kâse patlamış mısır, 50 gram bitter çikolata

Bu diyeti uygulayarak hem kilo verecek, hem de istediğiniz yiyecekleri yemenin hazzına varacaksınız.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

Diyet önerileri, diyet ve sağlık, çikolata diyeti, ünlü diyetler, diyetlerde besinler, besinlerin kalori değerleri, kalorili diyetler, yağ yaktıran besinler, yağlı meyveler, kalorili besinler, beslenme sağlık, uzman beslenme önerileri, ender saraç diyeti