Chia Tohumu Diyeti

Chia Tohumu Nedir?

Chia tohumu, nanegillere ait bir bitkinin tohumuna verilen isimdir. Yaygın olarak Meksika’da üretilen chia tohumu en fazla Güney Amerika’da tüketilmektedir. Ülkemizde ise son günlerde en çok tutulan ürünler arasında yer almaktadır.

chia tohumu

Chia tohumu içerdiği yüksek lif ve protien sayesinde tok tutucu özelliğe sahip olduğu için diyetisyenlerce sık sık önerilen bir ürün haline gelmiştir. Chia tohumu ayrıca içeriğinde bulunan fosfor, magnezyum ve kalsiyum ile yağ yakımı sağlamaktadır. Vücudumuza aldığımız kalsiyum sayesinde yağ yakımı sağlanmaktadır. Chia tohumu da kalsiyumca zengin bir ürün olduğu için yağ yakımınızı desteklerden aynı zamanda protein desteği ile enerjinizin yüksek olmasını sağlar. Yüksek lif oranı sayesinde ise hacmini genişleten yapısıyla uzun süre tok kalmanızı sağlayarak iştah kontrolünüzü de yapmanızı sağlayacaktır.

chia tohumu

Chia tohumu  sıvı içerisinde bekletildiğinde kendinden 8 kat daha fazla sıvı alarak hacmini genişletir ve jölemsi bir kıvama ulaşır. Böyle olduğunda tüketilmesi daha kolaydır. Fakat  tek tür tohum olduğunda farklı tariflere pratik olarak ulaşma sıkıntısı çekebilirsiniz.  Bu durumun farkına varan üreticilerimiz chia tohumu seti adında bir ürünle chia tohumu diyeti yapmak isteyen bireylerin imdadına yetişmişlerdir.  Chia tohumu diyeti sürecini kolaylaştıran chia tohumu seti İrem Derici tarafındanda kullanılmış ve etkisini gözle görülür şekilde göstermiştir.

Chia Tohumu Seti Nedir?

Chia tohumu seti, 3 adet ambalajadan oluşan bir kutudur. Bu ambalajlar içerisinde Chia Tea, Chia Shake ve Chia Seeds bulunmaktadır.

chia tohumu seti

Chia Tea;  içerisinde chia tohumu ve bitkisel karışım bulunduran bir çaydır. Süzen poşet şeklinde üretildiği için kullanımı oldukça kolaydır. İçeriğinde bulunan  bitkisel karışımlarla desteklenmiş chialı çayın sindirim, boşaltım sistemleri ve toksinlerin uzaklaştırılması konusunda faydası büyüktür.

Chia Shake; chia tohumu tozu ve bitkisel tozlardan oluşan içecek tozudur.  Özellikle sıvı detoksu dönemlerinde ya da akşam hafif bir öğün ile atlatmak isteyenler tarafından tercih edilebilir.

Chia Seeds; chia tohumundan oluşan ambalajdır. İçinde sadece chia tohumunun işlenmemiş hali vardır. Chiayı bu şekilde tüketmek isteyenler için düşünülüp set içerisine eklenmiştir.

Chia Tohumu Seti Nasıl Kullanılır?

chia tohumu nasıl kullanılır

Chia tohumu seti içerisinde bulunan chia tea; günde 2 defa kullanılması önerilen bir üründür. Ara öğünlerinizde 1 fincan sıcak su içerisine ekleyeceğiniz 1 süzen poşet çayı 3-5 dk demlendikten sonra tüketebilirsiniz. Chia shake tozunu günde 1 yemek kaşığı olacak şekilde 1 su bardağı süt ya da ayran içerisine karıştırarak çalkalanıp 15 dk kadar beklendikten sonra tüketilebilir. Günde 1 yemek kaşığı tüketimi uygundur. Chia Seeds ürününü ise 1 yemek kaşığı ölçüsünde alarak 1 kase yoğurt ya da 1 su bardağı süt içerisine karıştırarak kullanabilirsiniz.

Chia Tohumu Setini Nereden Bulabilirim ?

Hızlı kargo gönderim imkanları ile birlikte Ankara, İzmir, Sinop, Bursa, Malatya, Kars, Adıyaman, İstanbul ve diğer tüm şehirlerimizden en kısa sürede temin edebilirsiniz. Türkiye’nin her noktasından istediğiniz gibi bu ürünü sipariş yöntemiyle alabilirsiniz.

Chia Tohumu Setini Avrupa’da Nereden Bulabilirim ?

Tüm yurtdışı ülkelerine en kısa sürede kargo talimat özellikleri ile birlikte Amerika, İngiltere ,Fransa,Almanya(Germany), Lüksemburg(Luxembourg), Sırbistan(Sırbia), Makedonya(Makedonia), Hollanda(Nertherlands) ve daha birçok Avrupa ülkelerinden sipariş verebilir ve kısa bir sürede Aztec SuperFood Chia Tohumuna sahip olabilirsiniz.

Bize bu kelimelerden ulaştınız : Chia tohumu chia zayıflatır mı , Chia tohumu nedir, Chia tohumu nasıl tüketilir, Chia Tohumu nereden temin edilir, Chia tohumu zayıflatıcı , Zayıflama ve diyet , zayıflama , nasıl zayıflayabilirim, Chia ile zayıflama , chia çayı , chialı shake , chia shake, irem derici chia  , irem derici chia set

Ürün Seçiniz


Teslimat Bilgileriniz
Ad Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta
Teslimat Adresi
Ülke
Şehir
İlçe
Sipariş Notu

Ödeme Yapınız
Kredi Kartı İle Ödeme
Kart Sahibi
Kart Numarası
Son Kullanım Tarihi
CVC

Mesafeli Satış Sözleşmesini Okudum ve Kabul Ediyorum. Bu bilgiyi göndererek, yukarıda vermiş olduğum bilgiler doğrultusunda benimle iletişime geçme yetkisini vermiş bulunuyorum. Bu web sayfasının Gizlilik Politikasını kabul ediyorum.