Bu Diyet Hatalarını Yapmayın

indir (1)Diyete başladığımız ilk andan itibaren, kesin kararlı başlarız bu işe, ama yaptığımız kaçamaklar bizi bu yolu yarıda bırakmamızı ve kiloların fazlası ile bize geri dönmesini sağlar. Ama bir uzman eşliğinde bu işe başlamak, bizim atacağımız adımlarda daha sağlam durmamızı sağlar. Bunu bir egzersiz ile de pekiştirirsek durum daha da kolaylaşacaktır. Ama bilmemiz gereken bir diğer noktada diyeti nasıl yaparsak yapalım, diyet hatalarını bilmemiz gerekiyor ve bu sayede diyetimizi yarıda bırakmamış oluruz hem de diyetimiz etkili olur.

Peki, nedir o diyet hataları?

Popüler diyetleri uygulamak:

İnternet veya diğer kaynaklarda listeler halinde bulunabilecek onlarca diyetin sizin metabolizmanıza ve ihtiyaçlarınıza uygun olup olmadığını bilmeden uygulamak metabolizmanıza ve size ciddi zararlar verebilir. Günlük enerji ihtiyacınızın altında bir değerde kalori içeren diyet uygulamanız metabolizma hızınızın kalıcı bir şekilde düşüşüne neden olabilir.

Tek çeşit beslenme:

Bazı besin gruplarının diyetten çıkarıldığı, yerine başka besin grubunun normalden daha fazla konulduğu diyetler sadece metabolizmada ağır hasarlara neden olmuyor bunun yanı sıra ciddi sağlık sorunlarına da davetiye çıkarıyor. Bir çok vitamin ve mineral eksiklikleri, karaciğer ve börek hasarları bu problemlerin sadece bir kaçı.

Çok fazla bitki çayı tüketmek:

Ödem söktürücü özelliği olduğu için tartıda geçici bir eksilme sağladığından piyasada zayıflama çayı olarak satılan bitki çaylarının tüketilmesi durumunda karaciğer başta olmak üzere iç organlarda ciddi hasarlar oluşabilir.

Fiziksel aktivite olmadan diyet yapılması:

Bireyler diyet yapmaya devam ettikçe metabolizma hızları düşer ve bu hız azaldıkça kilo verme hızı da yavaşlar. Bu dengeyi sağlamak için yapılan fiziksel aktivite ile kas oranının artırılması sonucu metabolizma canlılığını korur.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

Diyet hataları, diyet ve beslenme, diyette yapılan yanlışlar, şok diyetler, diyet ve besinler, diyetin vazgeçilmez unsurları, diyet ve sağlık, uzman diyetler, diyet  meyveleri, diyet içecekler, ender saraç diyetleri, Taylan kümeli diyetleri, diyetisyenler ve hastaları, ünlülerin diyetleri, diyet ve kalori