Bölgesel Kilolardan Kısa Sürede Kurtulun!

Hareketsizlikten ve sağlıksız beslenmeden kaynaklanan bölgesel kilolar bu iki nedenden dolayı oluştuğunu hepimiz biliyoruz. Yoğun iş temposundan kaynaklanan ve gün boyu oturarak çalışması gereken bireyler de bölgesel olarak aşırı kilo alımı meydana gelmektedir. Tün gün oturarak çalışmanın yanı sıra birde tatlılar, börekler, pastalarda eklenince kilo almamak elde değil! Doğru ve sağlıklı beslenme göstererek etkili bir şekilde bölgesel kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Tabi ki sadece doğru beslenme ile değil egzersiz ve spor hareketleri ile desteklerseniz olumlu sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz. Toplumda özellikle yapılan hatalar arasında yer alan hareketsizlik ve üstüne üstlük sağlıksız beslenmede eklenince zaten vücudumuza yerleşmeye yer arayan kilolara da davetiye gibi bir şey olabiliyor. Bu yüzden bölgesel kilolarımız dan kurtulmak ve sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için uzman doktorların gözetimi altında kendi vücut değerlerinizi ölçüldüğü sağlıklı bir diyet programı ile kilo verimi sürecine girebilirsiniz.

Unutmamanız gereken konulardan birisi de size özel hazırlanan diyet programını yaşamınızın geri kalanına kadar devam ettirmeniz gerekebilir. Birçok kişi diyet programı uygularken hedeflediği kiloya ulaştığı zaman bırakabiliyorlar. İlerleyen zamanlarda verdiğimiz kiloları tekrardan alabiliyoruz. Böyle bir durum ile karşı kaşıya kalmamak için diyet programımızı bırakmamamız gerektiğini unutmayalım.

Bölgesel kilolar genellikle ergenlik döneminde olan ve özellikle kızlarda meydana gelmektedir. Bu yüzden gelişmekte olan genç kızlar sıkı bir diyet programı uygulayarak kilo vermeye çalışıyorlar. Bu geçici dönemlerde yapılan diyetler ciddi anlamda sağlık sorunları ile karşılaşmamıza da neden olabilir. Sağlıklı bir kilo verimi süreci içerisine girdikten sonra vücudumuzda meydana gelebilecek olan sarkmaların önüne geçebilmek için bol egzersiz ve spor yapmamızda fayda var. Fazla kilolardan kurtulmada yardımcı olabilecek sıvı besin takviyesinden de yararlanabiliriz. Bol su tüketimi sağlamamız vücudumuza yerleşen zararlı toksinlerinde atılmasına yardımcı olacaktır.